Sarıkız Efsanesi Dönüyor! Kuyumculardan Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları Yorumu ile Fiyat Tahmini Dudak Uçuklattı!

Altın fiyatları dalgalı seyrini sürdürürken kuyumculardan ağızları açık bırakan altın tahmini geldi. Altında son durum ne, altın fiyatları ne olur, çeyrek, gram altın fiyatı ne olur?

Finans 02.05.2022 - 21:50 02.05.2022 - 21:50 Gülcan Özer

Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan savaşın etkisi ile yönünü yukarıya çeviren altındaki yükselişi Amerikan Merkez Bankası FED kesmişti. FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamalar ile altında yaşanan yükselişin etkisi kesilirken FED'in faiz artışı için beklenenden daha agresif bir tutum sergilemesi ile geri çekilme yaşanmıştı. 

Hem elinde altını olanlar, hem altın borcu olanlar hem de bu yaz düğün yapacak olan kişiler altın fiyatlarını takip etmeye devam ederken kuyumculardan flaş altın açıklaması geldi. Kuyumcular Odası Başkanı altın fiyatları için yükselişi işaret ederken Kapalıçarşı kuyumcuları da altında rekor tahmini yaptı. 

KUYUMCULAR ODASI BAŞKANI AÇIKLADI: ALTINDA ALIM FIRSATI VAR MI?

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, altın fiyatlarında alım fırsatının sürdüğünü belirterek "Altında düşüş beklenen bir gelişmeydi, Altın fiyatlarında yaşanan geri çekilmeyi destekleyen Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaştaki gelişmeler oldu. Ons altın fiyatının 1900 dolar seviyesinin üzerine çıkmasını destekleyen bir gelişme kalmadı. 

altın fiyatları ne olur

ALTINDA FED DÜŞÜŞÜ SÜRECEK Mİ, FED'İN KARARI ALTINI NASIL ETKİLER?

Altın fiyatlarında yaşanan düşüşte FED'in aldığı kararlar ve açıklamalar etkili oldu. FED'in pandemi döneminde aldığı kararlar ile piyasada dolar bolluğu yaşanmış ve altın fiyatları yükselmişti. Piyasada dolarlar FED tarafından toparlanmaya başlanınca dolar kuru yükseldi, altında düşüş etkisi başladı. 

Bugünkü fiyatlar korkulacak rakamlar değil. Elinizde 100 bin TL'niz varsa 20 bin liralık dilimler halinde bekleyerek belli aralıklarda altına yatırım yapabilirsiniz. ONS, enflasyona bağlı olarak daha fazla düşmez" diyerek altın almanın şu anda mantıklı olduğunu söyledi. 

altın fiyatları kuyumcu yorumları

KUYUMCULARDAN YENİ ALTIN TAHMİNİ: 2022 YIL SONUNDA GRAM ALTININ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL OLUR?

Antalya Kuyumcular Odası Başkanı Halil Kayaer ise yapmış olduğu altın fiyatları açıklamasında çeyrek altının gram altını tahtından ettiğini belirterek "Gram altının fiyatında yükseliş yaşanacağını bekliyoruz. Bizim tahminimiz 2022 yıl sonunda gram altın fiyatının bin 250 TL seviyesinde olacağı yönünde" dedi. 

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Bu bilgilere dayanılarak yatırım yapılamaz. Emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@