Şartlar Değişti, Hesaplamalar Yapıldı! İş Bankası 150 Bin TL Konut Kredisine Aylık Kaç TL Taksit İstiyor?

Ev satın alırken finansman desteklerini araştıranlara İş Bankası uygun maliyetlerde destek almayı sürdürüyor. İş Bankası'ndan 150 Bin TL konut kredisi çekenlerin aylık taksitleri kaç TL'dir? 

Finans 01.12.2021 - 18:12 01.12.2021 - 18:12 Engin Uzunoğlu

Ev fiyatlarında meydana gelen yükselişler konut yatırımı yapmak isteyenleri zor durumda bırakıyor. Kira ödemekten bunalan ve yıllarca birikim yaparak bir gün ev sahibi olmayı hayal edenler bir an önce bu satın alma işlemini gerçekleştirmek istiyorlar. EKonomik verilerin oldukça umut kırıcı olması, ev fiyatlarının her geçen gün yükselmeye devam edeceğine dair beklenti neticesinde konut satın alırken elini çabuk tutmak isteyenler bankaların konut kredisi kampanyalarını inceleme altına alıyorlar.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Ev satın almak isteyen müşterilere finansman desteği veren bankalardan birisinin de İş Bankası olduğu biliniyor. İş Bankası şu anda özel bankalar arasında en uygun faizle konut kredisi veren bankalar içerisinde bulunuyor. Dolayısıyla İş Bankası müşterileri çektikleri konut kredisi için mevcut piyasa koşullarında en düşük maliyetlerle karşılaşabiliyorlar.  

AZAMİ VADE VE AYLIK FAİZ

İş Bankası tarafından yapılan konut kredisi kampanyası açıklamasına göre müşteriler 120 aya kadar vade imkanı ile konut finansmanını elde edebiliyorlar. İş Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere önemli fırsatlar sunulurken düşük faiz bunların başında geliyor. Müşteriler konut kredisi çekmek için İş Bankası'na başvurmaları halinde aylık yüzde 1,50'lik faizle ihtiyaç duydukları finansman desteklerini elde edebiliyorlar.

150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,50 faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çeken müşterilerin aylık taksitleri 2.702 TL oluyor. Bu şartlarda kullanılan bir konut kredisinin toplam maliyeti ise 324.333 TL oluyor. 

iş bankası konut kredisi maliyeti

İŞ BANKASI EN FAZLA NE KADAR KONUT KREDİSİ VERİYOR?

İş Bankası'na konut kredisi kullanmak için başvuru yapmayı düşünenler ne kadar konut kredisi çekebileceklerini, hangi miktarlardaki kredisi taleplerinin onaylanabileceğini merak ediyorlar. Bunun için müşterinin satın almayı düşündüğü evin ekspertiz değerine bakılıyor. Konut kredisi çekilecek olan evin değeri 500 Bin TL'nin altında olursa yüzde 90 oranında, ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin üzerinde olursa yüzde 80 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Rakamlar olarak örneklendirilecek olursa İş Bankası 400 Bin TL'lik ekspertiz değeri olan bir ev için en fazla 360 Bin TL, 600 Bin TL'lik ekspertiz değeri olan bir ev için ise en fazla 480 Bin TL konut kredisi veriyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@