Satılık hazine arazileri! 1309 m2 bahçe, 2017 m2 tarla, 2900 m2 arsa 119 bin liraya

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa İlçesinde belediye başkanlığı arsa, bahçe ve tarla satışı için ihale düzenleyeceğini ilan etti. Belediye başkanlığı duyurusunda fiyatların 199 bin TL'den başladığını duyurdu.

Emlak Haberleri 10.06.2022 - 12:36 10.06.2022 - 12:36 Mustafa Karagöz

Belediye başkanlıklarının kendilerine ait olan ve satışına karar verilen gayrimenkulleri yatırım yapma amacında olanlar için kaçırılmayacak fırsatlar anlamına gelebiliyor. Belediye başkanlıkları ve Milli Emlak Müdürlüklerinin ihale duyurularında bildirilen ilk teklif fiyatları emsal gayrimenkullere göre çok daha uygun fiyatla oluyor. İhaleye katılım olmaması, az olması durumunda ise bu gayrimenkuller ilk fiyat üzerinden satılıyor. Bu durumda ise çok uygun fiyata gayrimenkul yatırımı yapılmış oluyor. 

Güncel duyuruları takip etmek isteyenler için bizlerde emlak365.com olarak duyuruları yakından takip ediyoruz. İl il ve toplu halde yayımladığımız haberlerimizde kamuya, devlete ait gayrimenkul satışlarından ziyaretçilerimizi haberdar ediyoruz. Bu haberimizde de yeni yayımlanan ve ihalesi Haziran ayı içerisinde düzenlenecek olan satış ilanını paylaşıyoruz. 

TEKİRDAĞ'DA SATILIK 16 ADET ARSA, ARAZİ, BAHÇE

Tekirdağ ili Süleymanpşa İlçesinde satışı yapılcak gayrimenkullere dair belediye başkanlığı hem açıklamada bulundu hemde bir tablo yayımladı. Tabloda gayrimenkullerin il ilçe mahalle ada parsel bilgileri özellikleri, yüzölçümüne dair bilgileri, muhammen bedeli ve geçici teminat ücreti ile ihale gün saat detayları yer aldı. Yapılan kısa açıklamada ise ihalenin nasıl düzenleneceği hakkında bilgi verildi. İlk olarak kurumun yapmış olduğu satış açıklaması ardından ise satış tablosunu sizlerle paylaşıyoruz.

Süleymanpaşa Belediyesi satışlara dair duyurusunda "Mülkiyeti Belediyemize ait olup Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesinde bulunan aşağıda tapu kaydı ve niteliği belirtilen 17 (OnYedi) adet taşınmazlar satış şartnamelerinde belirtilen şartlar dahilinde 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesi uyarınca açık teklif usulü ile satılacaktır." bilgilerini verdi. 

Kurum ayrıca arsalar dışında bir 157 adet ve toplam 184,352 m3 melez kavak ağaçlarının dikili olarak satışının yapılacağını açıkladı. Bu satış işlemi de açık artırma usulü ile tamamlanacak. 

Satış Tablosu

belediyeden satılık arsa bahçe 21 haziranbelediyeden satılık arsa 2 bahçe 21 haziran

Yukarıda özellikleri bildirilen bir yada birden fazla gayrimenkulü almak için Süleymanpaşa Belediyesinin düzenleyeceği açık artırmaya katılacak olanlar başvurularını ihale tarihinden önce tamamlayacaklar. 

İhale işlemleri 21 Haziran günü saat 10.15'ten itibaren yapılacak. Başvurular ise ihale gününden önce tamamlanacak.Açık artırma Ertuğrul Mahallesi Yazar Mehmet Caddesi No:10 Süleymanpaşa/ TEKİRDAĞ adresindeki Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binasında tamamlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@