Satılık Hobi Bahçesi Arayanlar Dikkat! Milli Emlak 1170 M2 Bahçeyi 6 Bin Liraya Satıyor

Hazine arazilerinin satışı tüm hızı ile sürerken Milli Emlak satış için bahçe, bağ, tarla, lojman gibi farklı pek çok seçenek sunuyor. Milli Emlak Müdürlüğü satılık hobi bahçesi Ankara ve diğer iller!

Emlak Haberleri 15.12.2021 - 07:57 15.12.2021 - 07:57 Gülcan Özer

Milli Emlak beklenen satış ilanlarını yayımladı. Türkiye genelinde 78 ilde satılık hazine arazileri, arsa satışı, tarla ve lojman ilanlarının yanı sıra bağ bahçe ilanları da düşük fiyatları ile dikkat çekti. 

Pandemi döneminde insanların doğa ile içiçe olma isteklerinin artması ve zorunlu karantina dönemlerini evde kapalı kalmak yerine kendi bahçesinde geçirmek istemeye yönelmesi ile hobi bahçeleri öne çıkmıştı. Artan talep ile beraber satılık hobi bahçesi fiyatları cep yakmaya başlarken Milli Emlak satılık bahçe ilanları düşük fiyatları ile öne çıkmayı başardı. 

MİLLİ EMLAK SATILIK BAHÇE İLANLARI! ANKARA'DA SATILIK BAHÇE 10 BİN TL! 

Hazine arazilerinin satışı ile öne çıkan Milli Emlak bir yandan da mülkiyeti Devlet Hazinesi'ne ait olan bağ, bahçe, tarla, lojman gibi taşınmazların da satışlarını üstleniyor. Bu satışlar arasında en çok talep görenlerin başında ise satılık bahçe ilanları yer alıyor. Normal piyasa fiyatları ile kıyaslandığında Hazine bahçeleri ve satılık bağ ilanları çok daha düşük olan fiyatları ile ilgi görüyor. 

milli emlak bağ bahçe 15 aralık

Afyon Karahisar'da yer alan 770 m2 büyüklüğe sahip olan bağ bahçe için satış fiyatı 31 bin 500 TL olarak belirlenmiş durumda. 

milli emlak satılık bahçe ilanları 15 aralık

Satılık bahçe ilanları aryan kişiler için ise Ankara Kalecik sınırları içerisinde yera lan 734,35 m2 büyüklüğe sahip olan bahçenin satış fiyatı 10 bin 300 TL olarak belirlenmiş durumda. Ankara'da  satılık bahçe fiyatları ile kıyaslandığında söz konusu fiyat son derece düşük olması ile dikkat çekiyor. 

Bursa satılık bahçe ilanları arayan kişiler için ise 80 m2 büyüklüğe sahip olan bahçenin satış fiyatı 2 bin TL olarak ilanda yer alıyor. Nevşehir Ürgüp'te yer alan 1.170,68 m2 büyüklüğe sahip olan bahçenin satış fiyatı ise 5 bin 853,40 TL olarak belirlenmiş durumda. 

milli emlak satılık bahçe ilanları detayı

MİLLİ EMLAK'TAN SATILIK NE DEMEK, KÖYDE HAZİNE ARAZİSİ ALINIR MI?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Milli Emlak mülkiyeti hazineye ait olan taşınmazların kiraya verilmesi ve satılması işlemlerini yürütmektedir. Hazine taşınmazları Milli Emlak internet sitesi üzerinden ve Resmi Gazete ilanları ile duyurulmakta olup her ilanda yetkili olan milli emlak il / ilçe müdürlüğü ile iletişim bilgileri ve ihale tarihleri yer almaktadır. 

Bu ihale tarihinde teklif vererek hazine taşınmazlarını alabilir, tapusunu aldığınız bahçenizde istediğiniz tarım ürünlerini kendiniz yetiştirebilir, toprak ile uğraşarak stres atabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@