Satılık Konut Fiyatları Yazlık Bölgelerde Yüzde 78 Zamlandı!

Pandemi döneminin parlayan yıldızı yazlık bölgeler olmuş, zorunlu karantina dönemini evinde kapalı kalarak geçirmek istemeyen pek çok kişi tatil bölgelerine akın etmişti. Süreçte yazlık ev fiyatları da artış göstermiş, yaşanan rekor yükseliş sonrasında özellikle de sahil kesimlerinde bulunan ev fiyatları cep yakmaya başlamıştı.

EMLAK HABERLERİ 12.07.2021 - 09:30 12.07.2021 - 09:30 Emlak 365

Konut fiyatlarına zam yağmuru tüm hızı ile devam ederken özellikle de yazlık bölgelerde konut fiyatları cep yakmaya devam ediyor. Koronavirüs salgını sonrasında vatandaşların konut tercihleri büyük oranda değişirken uzaktan eğitim ve evden çalışma sistemi de yazlık bölgelerde olan evlere olan ilgiyi arttırdı. 

Süreçte Türkiye'nin gözde tatil merkezleri arasında yer alan Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesinde satılık konut fiyatları rekor oranda yükseliş gösterdi. Açıklanan son verilere göre 3 bölgede ki satılık konut fiyatları ortalama yüzde 78 oranında zamlandı.a

YAZLIK BÖLGELERDE HEM SATILIK HEM DE KİRALIK EV FİYATLARI CEP YAKTI! 

Konut fiyatlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken bu yükseliş özellikle de yazlık bölgelerde dikkat çekici seviyelere ulaştı. Açıklanan son endeks verilerine göre yaz dönemine girilmesi ile beraber yazlık bölgelerde bulunan kiralık ve satılık ev fiyatları zamlandı. 

Yaklaşan Kurban Bayramı tatili öncesi vatandaşların 11 günlük tatil beklentisi de kiralık yazlık fiyatlarını hareketlendirdi. Yazlıkçıların gözde tatil beldesi İzmir Seferihisar yazlık ev fiyatları söz konusu dönemde yüzde 78 oranıda zam görerek fiyatların en çok arttığı yerleşim yeri oldu. Bu bölgeyi Muğla - Fethiye, Antalya - Serik, İzmir - Urla, Aydın - Didim, Muğla - Bodrum, Muğla - Milas, İzmir - Çeşme, Antalya - Döşemealtı ve Aydın - Kuşadası tatil bölgeleri takip etti. 

Söz konusu bölgelerde de fiyat artışı yüzde 69 ile 54 arasında değişti. Yani en düşük zam gelen bölgede dahi konut fiyatları yarı yarıya yükseliş göstermiş oldu. 

KİRALIK KONUT FİYATLARINA YÜZDE 135 ZAM GELDİ! 

Son 1 sene içerisinde yaşanan fiyat değişimleri göze alındığında ise kiralık konut fiyatlarında yaşanan artış yüzde 135 sınırını aştı. Sakin ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenlerin gözde tatil merkezi olan Balıkesir'in Edremit ilçesinde kiralık ev fiyatlarında yaşanan artış son 1 sene içerisinde yüzde 135 seviyesine ulaştı. Balıkesir Edremiz kiralık ev fiyatları bu artış ile beraber metrekare başına 11 liradan 26 liraya yükselmiş oldu. 

Aydın Kuşadası kiralık ev fiyatları ise yüzde 83 oranında zamla 15 liradan 28 liraya yükselirken Antalya Konyaaltı yazlık ev fiyatları ise yüzde 63 oranında zam gördü.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@