Satılık Konut İmarlı Arsalar! Milli Emlak Adana'da 7 Adet Arsayı İhaleyle Satışa Çıkardı!

Adana Çevre Ve Şehircilik il Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından 7 adet konut imarı bulunan arsa ihale yoluyla satışa çıkarıldı. 

Emlak Haberleri 17.09.2021 - 04:00 17.09.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Arsa yatırımı yapmak isteyenler Milli Emlak tarfaından satışa çıkarılan taşınmazları çok yakından takip ediyorlar. Sistem gereği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı olan Milli Emlak Dairesi Başkanlığı her il için ayrı ayrı ihaleler gerçekleştiriyor. Hazine'ye ait olan taşınmazlar bu yolla satışa çıkarılarak hem gayrimenkul sektörüne hem de ekonomiye kazandırılıyor. 

KONUT İMARLI 7 ARSA SATIŞA ÇIKARILDI

Adana Çevre Ve Şehircilik il Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre Adana'da bulunan ve mülkiyeti Hazine'ye ait olan 7 adet arsa satışa çıkarıldı. Bu arsaların tamamının konut imarı olduğu ayrıca açıklandı. İhale yoluyla yapılacak olan satışlar ile arsalar ihale bedelli karşılığı satılacak. 

HANGİ ARSALAR KAÇ TL TAHMİNİ BEDELLE SATIŞA ÇIKARILDI?

Adana Çevre Ve Şehircilik il Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan arsala rile alakalı kapsamlı bilgilendirmelerde de bulunuldu. Buna göre arsaların bulundukları yerler ile tahmini bedelleri şu şekilde açıklandı:

-Adana'nın Çukurova ilçesi Kireçocağı Mahallesi'nde 5.235 metrekarelik arsa: 4 Milyon 302 Bin TL
-Adana'nın Seyhan ilçesi Bahçeşehir Mahallesi'nde 14.547 metrekarelik arsa: 5 Milyon 350 Bin TL
-Adana'nın Seyhan ilçesi Bahçeşehir Mahallesi'nde 13.351 metrekarelik arsa: 4 Milyon 895 Bin TL
-Adana'nın Seyhan ilçesi Bahçeşehir Mahallesi'nde 16.139 metrekarelik arsa: 5 Milyon 920 Bin TL
-Adana'nın Seyhan ilçesi Bahçeşehir Mahallesi'nde 25.544 metrekarelik arsa: 9 Milyon 370 Bin TL
-Adana'nın Seyhan ilçesi Bahçeşehir Mahallesi'nde 10.816 metrekarelik arsa: 4 Milyon 146 Bin TL
-Adana'nın Seyhan ilçesi Bahçeşehir Mahallesi'nde 8.524 metrekarelik arsa: 3 Milyon 338 Bin TL

Yapılacak olan ihalelere gerçek veya tüzel kişiler katılabilecekler. İhale katılımcıları tekliflerini açık teklif usulü ile verecekler. İhaleleler 29 Eylül ile 30 Eylül tarihlerinde Toroslar Emlak Müdürlüğünde yapılacak. İhaleyi kazananlara ödeme kolaylıkları da sağlanacak. Buna göre ihale bedelleri peşin ödenebildiği gibi taksitler halinde de 2 yıl içerisinde ödenebilecek. Satılacak olan arsalar 5 yıl boyunca emlak vergisinden muaf olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@