Satın Alınan Gayrimenkulü e-Devlette Göremeyenlerin Yapması Gereken İşlemler

Gayrimenkul satın ve tapusunu üzerine geçiren vatandaşlar, söz konusu gayrimenkullerine dair detayları e-Devlet hesaplarına aktarmaları gerekiyor.

EMLAK HABERLERİ 06.12.2019 - 14:45 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Gayrimenkul satın ve tapusunu üzerine geçiren vatandaşlar, söz konusu gayrimenkullerine dair detayları e-Devlet hesaplarına aktarmaları gerekiyor. Beyanda bulunun işlemi aracılığıyla yapılacak bu işlemlere dair tüm detaylar haberimizde.

Gayrimenkul satış sürecinden sonra vatandaşların yapmaları gereken bazı işlemler bulunuyor. Bu işlemlerin yapılmaması durumunda ise bazı ufak sorunlar oluşabiliyor. Bu tür sorunları yaşamak istemeyen vatandaşların ise Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan önemli bilgileri incelemeleri gerekiyor. Emlak365.com olarak bizlerde bu haberimizde siz okuyucularımız için gayrimenkul satış sürecinden sonra sık sık rastlanan bir soruna dair bilgilendirme yapacağız. ALINAN GAYRİMENKULÜN E-DEVLETTE GÖRÜNMEMESİGayrimenkul alımlarında yaşanan sorunların başında alınan gayrimenkulün, alım işleminin üzerinden uzun zaman geçmiş olmasına rağmen e-Devlette görünmemesi. Bu durumu sık sık yaşayan vatandaşlar için ise Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü konuya dair yapılması gerekenleri web sayfası üzerinden aktardı. Kurum tarafından yapılan açıklama vatandaşlara soru cevap şeklinde duyurulurken bu açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirme açıklaması;4 ay önce bir daire satın aldım fakat hala e-devlet üzerinde görememekteyim. Ne yapmam gerekir?E-devlet üzerinden taşınmaz bilgilerinizi görebilmeniz için T.C Kimlik Numaranızın sisteme kayıtlı olması gerekli olup bu düzenlemeyi e-devlet sayfanızda bulunan ''BEYANDA BULUNUN'' kısmından ilgili Tapu Müdürlüğüne beyanda bulunabilir ya da ilgili Tapu Müdürlüğüne bizzat başvurarak T.C numaranızı güncelletmeniz durumunda taşınmazınızı e-devlet sayfasında görebilirsiniz.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@