Satış Fiyatı Dudak Uçuklattı! Elm Sokağında Kabus Filmi O Evde Çekilmişti

Korku filmlerinin efsaneleri arasında yer alan Elm Sokağında Kabus filminin çekildiği ev rekor fiyatla satıldı. Korku turlarının düzenlendiği evin satış haberi dünya basınında büyük yankı uyandırmıştı

Satış Fiyatı Dudak Uçuklattı! Elm Sokağında Kabus Filmi O Evde Çekilmişti

Pek çok kişinin kabus dolu geceler yaşamasına neden olan Elm Sokağında Kabus filminin çekildiği ünlü ev bu seferde satış fiyatı ile haberlere konu oldu. Wes Craven'in sinema tarihine hediye ettiği unutulmaz baş yapıt olarak kabul edilen serinin çekildiği evin satış haberi büyük yankı uyandırmış, filmin meraklıları eve talip olma yarışına girmişti.

İlk kez 1984 senesinde Wes Craven tarafından çekilen ve büyük bir başarı elde etmesinden sonra devam filmleri çekilerek Hollywood tarihinin en ünlü korku filmleri arasına adını yazdırmayı başaran Elm Sokağında Kabus filmi aynı zamanda şu anda büyük bir dünya yıldızı haline gelen Johnny Deep'in de sinema tarihine ve beyaz perdeye ilk adım attığı film olarak tanınıyor.

ELM SOKAĞINDA KABUS'UN ÇEKİLDİĞİ EV SATILDI!

Hollywood'un en ünlü filmleri arasında yer alan Elm Sokağında Kabus filminin çekildiği ev olarak ünlenen ev filmin senaryosuna göre Springwood, Ohio'daki Elm Sokağı'nda yer alıyordu. Ancak gerçekte film çekimleri için kullanılan ev Los Angeles'ta North Genesee Bulvarı'nda bulunuyor. 1919 senesinde inşa edilen Hollanda Kolonyal tarzı ile dikkat çeken ev zaman içerisinde pek çok kez tadilattan geçerek modern bir hale getirilmişti.

elm sokağı kabusunun çekildiği ev

Film serisi sayesinde dünya çapında büyük bir üne kavuşan ev için evin sahipleri 3 milyon 250 bin TL fiyat talep ederken evin yeni sahibinin 2 milyon 980 bin TL ödeme yaparak evi satın aldığı duyuruldu.

SONRAKİ HABER