Savaş Değil, Zam Kuyruğu! Akaryakıta Rekor Zam Sonrası, Araçlar Konvoy Oluşturdu

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşın ateşi Türkiye'ye de düştü! Brent petrol fiyatı ve dolar kurunda yaşanan yükselişle benzin ve motorine zam geldi.

Finans 25.02.2022 - 23:35 25.02.2022 - 23:35 Gülcan Özer

Benzin ve motorine gelen çifte zam sonrası yine benzer görüntüler ortaya çıktı. Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan savaş gerilimi ile brent petrol fiyatı 100 dolar sınırına ulaşmış, Rusya'nın Perşembe günü Ukrayna'ya girmesi ile beraber bu riskli eşik aşılarak rekor yükseliş yaşanmıştı. 

Savaş haberinin gelmesi ile hem brent petrol fiyatı hem de dolar kuru rakamında yaşanan yükselişin ardından gözler akaryakıt fiyatlarına çevrilmişti. Akaryakıt zammı için bugün beklenen açıklama EPGİS tarafından yapılmış, rekor zam ilan edilmişti. Zam haberinin ardından akaryakıt istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu. 

BENZİN VE MOTORİNE REKOR ZAM GELDİ, AKARYAKIT İSTASYONLARINDA ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU !

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada "Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 26/02/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 1,61 Motorinde 1,51 TL/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur" ifadeleri ile rekor zam ilan edilmişti. 

epgis zam açıklaması-2

Yapılan açıklamanın ardından Ankara'da 15,24 liradan satılan benzinin litresi 16,85 liraya, İstanbul'da 16,76 liraya, İzmir'de 16,87 liraya yükseldi. Ankara'da 15,57 liradan satılan motorinin litresi 17,08 lira olurken Motorinin litresi İstanbul'da 16,99 lira, İzmir'de 17,08 liraya yükseldi. 

akaryakıt kuyruğu-1

Yapılan açıklamada zammın bu gece yarısından itibaren geçerli olacağının duyurulması üzerine araç sahipleri 1.50 lirayı aşan zamdan etkilenmemek adına adeta akaryakıt istasyonlarına akın etti. 

akaryakıt kuyruğu 2

Akaryakıt istasyonlarında son derece uzun kuyruklar oluştuğu belirtilirken pek çok kişinin zam nedeni ile yoğun alımda bulunduğu görüldü.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@