Savaşın Adı Bile Yetti, Altın Fiyatları Sert Yükseldi! 14 Şubat Gram ve Çeyrek Altının Alış - Satış Fiyatı Kaç TL Oldu?

Ukrayna - Rusya savaşı gerilimi her geçen saniye biraz daha artarken Amerika'nın savaş tarihi açıklaması ile beraber altın fiyatları yükselişe geçti. Altın fiyatlarında son durum ne?

Finans 14.02.2022 - 12:25 14.02.2022 - 12:25 Gülcan Özer

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmeye hazırlandığı iddiası ile bölgede artan gerginlik piyasalarda da dolar ve altının yükselmesine neden oldu. Ukrayna ile Rusya arasında başlayan gerginliğe Avrupa Birliği ülkeleri ve Amerika'da dahil olmuş, bölgede sınırın her 2 tarafında da yapılan askeri sevkiyatlar dikkat çekmişti. Süreçte yeni bir adım daha atıldı ve Amerika, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal edeceği tarihi açıkladı. 

Amerika'nın Çarşamba gününü işaret ederek tarih vermesi ile bölgede Jeopolitik riskler her geçen gün biraz daha artmaya devam ederken tansiyonun yükselmesi ile beraber piyasalarda da dalgalanma başladı. Yatırımcının güvenli limanı altın riskin artması ile yükselişe geçerken gram altının fiyatı hızlı bir şekilde 810 TL bandını aştı. 

14 ŞUBAT 2022 ALTIN FİYATLARI LİSTESİ! BUGÜN ALTININ GRAM FİYATI VE ÇEYREK ALTIN ALIŞ SATIŞ FİYATLARI KAÇ TL?

Savaşın adı dahi altın fiyatlarında sert bir yükselişe neden olurken uluslararası piyasada ons altının fiyatı dalgalı seyir izlerken iç piyasada yükselen dolar kurundan destek bulan gram altın fiyatı ise sert bir yükseliş performansı gösterdi. Uluslararası piyasada ons altının alış fiyatı 1.855.58 dolar ve satış fiyatı 1.855,86 dolar seviyesini gördü. 

14 şubat altın fiyatları son durum

İç piyasada ise gram altının fiyatı 810 TL barajını son derece hızlı bir yükseliş ile kırmayı başarırken çeyrek altının alış fiyatı 1.317 TL ve satış fiyatı ise 1.334 TL oldu. Piyasada Ukrayna ve Rusya arasındaki gerginliğin yanı sıra bugün açıklanacak ekonomik verilerde takip edilmeye devam edilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@