Seat Tutkunları Bu Modelin Fiyatına İnanamayacak! Seat İbiza Modellerinde Net Fiyat Dikkat Çekti!

Türkiye’de bir hayli seveni olan otomobil devi Seat, İbiza modellerinin fiyatını duyurmasının ardından gündem yarattı. Nisan ayı sonunda fiyat listesinde akıl almaz fiyatlar belirdi!

Finans 29.04.2022 - 15:00 29.04.2022 - 15:03 Duygu Dilan Duman

Yeni Seat İbiza modellerinde akıllara durgunluk veren fiyatlar ortaya çıktı. Son dönemde otomobil piyasalarında görülen aşırı fiyat artışları sonrasında sıfır km araç almak neredeyse imkansız hale geldi. Otomobil firmaları ise Türkiye’deki bu duruma çözüm üretebilmek için farklı kampanyalar uygulamaya devam ediyor. Bilhassa son yıllarda çok iyi bir çıkış yakalayan Seat İbiza, yenilikçi tasarımı ve güçlü donanın özellikleri ile bu kez fiyat listelerini de altüst edecek fırsatlar ile sunuluyor.

Seat İbiza Modellerinde Dikkat Çeken Detay!

Seat markasının sevilen modellerinden İbiza, üç farklı kombinasyon ile Nisan 2022’de de satışa sunuluyor. Türkiye pazarında da nispeten başarı yakalayan Seat İbiza, küreselde çip krizi ve sektörel sorunlar ile boğuşurken, ülkemizdeki enflasyon, kur krizi, yüksek vergi gibi nedenlere bağlı olarak bir hayli yüksek fiyatlarla satışa sunuluyor. Fiyatında yaşanan ani sıçramalar sonrasında araç satın almak isteyenler ortaya çıkan yeni detaylar ile dikkat çekti.

30 Bin Lira Fark Göründü!

seat-ibiza

Seat İbiza modellerinin 2022 Nisan ayı itibariyle satışa sunulmaya başlamasının ardından Nisan ayı sonuna geldiğimizde ortaya çıkan model yılı farklı 30 bin TL’ye dayanmış durumda. Giriş seviyesindeki modeller için görülen bu fark, en pahalı pakette ise 1.5 litrelik motorunun da etkisiyle 500 bin TL’yi aşan fiyatlarla sunuluyor. Ortaya çıkan farkın ise önümüzdeki aylarda daha da artması beklenmektedir.

Seat İbiza 2022 Fiyat Listesi

Seat İbiza 2022 model yılı fiyat listesine göre araç fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor. Nisan ayının son günlerinde fiyatlar daha da artamadan araç sahibi olmak isteyenler için güncel fiyatlar öne çıkıyor. Seat İbiza 2022 Nisan fiyat listesi:

  • 1.0 Evo 80 HP Style – 332.000 TL
  • 1.0 Eco TSI 110 HP DSG Style – 459.000 TL
  • 1.5 Eco TSI ACT 150 HP DSG FR – 549.000 TL

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@