Seçim Sonrası Rekor Beklentisi Güçlendi!

24 Haziran tarihinde yapılan seçimlerin ikinci tura kalmadan tamamlanması inşaat sektörünün indirimlerle desteklediği rekor beklentisini güçlendirdi.

Seçim Sonrası Rekor Beklentisi Güçlendi!

24 Haziran tarihinde yapılan seçimlerin ikinci tura kalmadan tamamlanması inşaat sektörünün indirimlerle desteklediği rekor beklentisini güçlendirdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas seçim sonuçlarını yapmış olduğu yazılı açıklama ile değerlendirdi. Elmas yapmış olduğu açıklamada seçimin sonuçlarının vatana ve millete hayırlı olmasını dilerken bundan sonrasının inşaat sektörü için çok daha iyi olacağı müjdesini verdi.2023 Hedefleri İçin Çalışacağız!Elmas "Bugün itibarıyla seçim beklentisine girmiş piyasalar ve belirsizlikler sona ermiş oldu. Bugünden itibaren bulutların dağıldığı, ekonominin pozitif etkilendiği bir havayı soluyacağız. Bu seçimle birlikte 2023 hedeflerine giden yolda önemli bir viraj geçildi.2023 hedefleri yolunda yeni sistemle birlikte bürokrasinin azaldığı, ekonomiye pozitif yansımaların olduğu, üretim, ihracat ve işsizliğin iyileştirildiği bir dönemi yaşayacağız. Ekonomi ve maliye politikalarının merkeze alındığı bir dönemi yaşayacağız. Yapısal reformlara öncelik verilmesini bekleyeceğiz. KONUTDER olarak biz de bu yolda elimizi taşın altına koyarak daha güçlü Türkiye için çalışacağız. Oluşan pozitif hava ve dünyaya verilen demokrasi mesajıyla birlikte özellikle yabancıya satışta rekor kıracağız." dedi.İNDER Başkanı Durbakayım "Türkiye İstikrar Kararı Verdi"İNDER Yönetim Kurulu Başkanı görevini üstlenen Nazmi Durbakayım ise yüksek katılım oranına dikkat çekerek seçimin demokrasi açısından büyük bir başarı ile sonuçlandığını, Türkiye'nin istikrardan yana oy kullandıklarını söyledi. Hükümetten yeni dönemde kredi faiz oranlarının makul seviyeye çekilmesi, bürokrasinin azaltılması, kentsel dönüşümün önündeki engellerin kaldırılması ve alım satım vergilerinin toplamının yüzde 1 seviyesine çekilmesinin beklediklerini söyledi.Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı ise seçim sonuçlarını değerlendirdiği açıklamasında yine yüksek katılım oranına dikkat çekti ve bürokratik sorunların hızlı bir şekilde çözülmesini beklediklerini söyleyerek "Türkiye'nin son yıllarda elde ettiği tüm kazanımların temelinde güven ve istikrar yatıyor. Siyasi istikrar ve uygulanan ekonomik politikalarla ülkemizin, beklentilerin üzerine çıkarak ilk çeyrekte yüzde 7,4 büyümesi ve AB ülkelerinden daha hızlı bir performans sergilemesi doğru yolda olduğumuzun en büyük göstergesiydi. İstikrarın devam edecek olmasıyla beraber piyasaların rahatlayacağını söyleyebilirim." dedi.Emlak365.com