Seçimden Önce Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi Gelecek Mi?

Seçimden önce emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi gelirken emekliler şimdi de faizsiz kredi müjdesi beklemeye başladı. Emeklilerin büyük bir heyecanla beklediği faizsiz kredi desteği seçimden önce çıkacak mı?

Gündem 25.05.2018 - 12:15 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Seçimden önce emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi gelirken emekliler şimdi de faizsiz kredi müjdesi beklemeye başladı. Emeklilerin büyük bir heyecanla beklediği faizsiz kredi desteği seçimden önce çıkacak mı?

Emekliye Faizsiz Kredi İlk Ne Zaman Çıkmıştı?İlk çıktığı dönemde geçim sıkıntısı yaşayan milyonlarca emekliyi sevince boğan emekliye faizsiz 10 maaş avans verilmesini kapsayan haber ne yazık ki aradan geçilen uzun süreye rağmen bir türlü hayata geçirilemedi. Sürekli olarak "yıl sonu çıkacak" şeklinde geçiştirilen müjdeli haber hatırlanacağı üzere ilk olarak 2015 yılında kamuoyunun gündemine taşınmıştı.2015 yılında dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından verilen müjde ile emekliler büyük mutluluk yaşamış ancak çıkan ekonomik kriz nedeni ile bir türlü bu vaat yerine getirilememişti. Emekliye 3 maaş avans ve emekli maaşının 10 katı faizsiz kredi paketi o günden bu yana sürekli olarak emeklilerin gündeminde yer almasına rağmen bir türlü çıkarılamamıştı.Emekliye Faizsiz Kredi 2018 Ne Zaman?Yaklaşan seçim öncesi hükümet sürekli olarak yeni müjdeler vermeye devam ederken emekliye bayram ikramiyesi müjdesi ardından emekli dernekleri faizsiz kredi paketi için bastırmaya başladı. Seçim öncesi hükümetten bu müjdeyi de almak için bastıran emekli derneklerinin konu hakkında uzunca bir dosya hazırladığı ve hükümetin kapısını çalmaya hazırlandıkları iddia edildi.Emekliye Maaşının 10 Katı Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?Emekliler seçim öncesi kesinlikle kredilerde kendilerine verilen sözün tutulmasını istiyor. Hükümete emekliye faizsiz kredi sözünü hatırlatan emekliler emekliye faizsiz kredi desteği verilmese dahi en azından daha uzun vadeli ve daha düşük faizli kredi talebinde bulunuyorlar.Emekliler evraksız kefilsiz kredi kullanmak isterken emekli maaşı aldıkları bankalar üzerinden kredi kullanmak ve kullanmış oldukları kredilerin geri ödemelerinin de hesaplarından kesilmesini talep ediyorlar. Yine kredi kararı çıkarılamazsa bile emekliye 3 maaş avans son dakika 2018 müjdesi olarak verilerek 3 maaş avansın verilmesini istiyorlar. Bakalım hükümet emekliye seçim öncesi bir müjde daha verecek mi? Kaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@