Seçimlerde Erdoğan'ı Destekleriz Diyen Fatih Erbakan Tepkilerden Sonra Geri Adım Attı

Yeniden Rafah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçim ikinci tura kalırsa Erdoğan'ı destekleriz açıklamasına halktan gelen tepkiler nedeniyle geri adım attı ve yeni bir açıklama yaptı.

Gündem 24.05.2022 - 14:20 24.05.2022 - 14:20 Gülşah Konuk Akın

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 'seçim ikinci tur kalırsa Erdoğan'ı destekleriz' açıklamasında bulunmuştu. Açıklamasının ardından halktan büyük bir tepki aldığını, bu tepkilere şaşırdığını söyleyen Fatih Erbakan yeni bir açıklama yaparak geri adım attı.

Katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalar yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, daha önce bir açıklama yaparak seçimlerin ikinci tura kalması durumunda Erdoğan'ı destekleyeceğini söylemişti. Bu kez Erbakan'a “Rakibi kim olursa olsun ikinci turda Erdoğan’ı mı desteklersiniz?" sorusu soruldu. Erbakan soruya: “Kılıçdaroğlu’yla Erdoğan kalırsa demiştik ama başımıza gelmeyen kalmadı. O kadar ciddi tepkiler oldu ki, biz de şaşırdık. Mesela özellikle Konya’da, bu sözümüzden dolayı rahatsız olanlar oldu. Partimizin içinde bu konuda rahatsızlıklar oluştu” yanıtını verdi.

fatih-erbakan-geri-adım-attı

TAYYİP ERDOĞAN'A DESTEK OLMAYACAĞIZ

Gelen tepkiler nedeniyle Erdoğan'a destek olmayacaklarını söyleyen Fatih Erbakan, her iki adayı da kendi haline bırakıp belki de hiçbirine oy vermeyecekleri bir noktaya geldiklerini, bunun çok önemli bir şey olduğunu söyleyerek: "Bu çok önemli bir şey. Yani AK Parti’nin oylarındaki erimeyi, Tayyip beyin de şahsi cumhurbaşkanlığı noktasındaki oylarının erimesini gösteren bir şey. Hele hele Konya’da bunun olması… 5 sene önce olsa hiç böyle bir şey beklemezsiniz.” dedi.

Kılıçdaroğlu ile Erdoğan kalsa bile ikisine de oy vermeyelim noktasına gelindiğine dikkat çeken Erbakan, bu kadar olmasını beklemediklerini, böyle bir yol izlemenin daha hayırlı görüneceğini, ikinci tura kalırlarsa kendilerine oy vermiş olacaklarını ve en güzelinin bu olacağını söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@