Seçimsiz Geçecek 4 Yıllık Süre Konuta İlgiyi Arttıracak!

Konut satış rakamları her geçen gün düşmeye devam ederken inşaat sektörü İstanbul seçim sonuçları sonrasında satışların artacağı beklentisine girdi.

Emlak Haberleri 24.06.2019 - 16:30 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Konut satış rakamları her geçen gün düşmeye devam ederken inşaat sektörü İstanbul seçim sonuçları sonrasında satışların artacağı beklentisine girdi.

İzmir CB Rota Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Koçel İstanbul seçimlerinin sonuçlanmasının ardından konut sektörüne dair açıklamalarda bulundu. Belirsizlik Süreci Sona Erdi, Bekleme Bitti! Seçim sürecinin geride kaldığını ve artık Türkiye olarak asıl konunun ekonomik sorunların çözümü olması gerektiğini dile getiren Koçel, "Gayrimenkul sektöründe uzun süredir bekleme pozisyonunu koruyan yatırımcılar, artık seçimsiz geçecek 4 yıl için alıcı duruma geçecektir. Belirsizlik süreci ortadan kalktığından dolayı, gayrimenkul sektöründe uzun süredir bekleme pozisyonunu koruyanlar, şimdi yatırım planlarını hayata geçirmeye başlayacaklardır. Türkiye’nin önünde seçimsiz 4 yıl var. Yatırımcılar tarafından bunun çok iyi değerlendirileceğini umuyoruz" diyerek sektörün geleceğe dair beklentilerini ifade etti. İzmir'de Konut Fiyatları Yükselecek! İzmir'de yeni belediye başkanı olarak seçilen Tunç Soyer'in hayata geçireceği projeler ve başlattığı kentsel dönüşüm çalışmaları ile konut fiyatlarının yükseleceğini dile getiren Koçel "İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açıkladığı 6 maddelik yol haritasının, kentin modern yapılaşma sürecine katkı vereceğine inanıyoruz.Orta ve uzun vadede, yatırımcılara kazanç sağlayacak, çok sayıda projeler hayata geçecek. İzmir, planlı ve kontrollü gelişimiyle, herkesin yaşamak için tercih ettiği, Türkiye’nin en gözde kenti olmaya devam edecek" dedi. Özellikle de uzun vadeli projelerin şehirde artan konuta ilgi ile fiyatları yukarıya taşıyacağı bekleniyor.  Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@