Sedat Peker Operasyonu İle Evden Çıkanlar Emniyette Sergilendi, Görenler Şok Oldu!

Organize suç çetesi kurmakla suçlanan ve hakkında yakalama kararı çıkartılan Sedat Peker ve adamlarına yönelik emniyet güçleri tarafından geniş çaplı operasyon yapılmıştı. Operasyon kapsamında belirlenen evlerde yapılan aramalarda ele geçirilen suç unsurları emniyet tarafından sergilendi.

Sedat Peker Operasyonu İle Evden Çıkanlar Emniyette Sergilendi, Görenler Şok Oldu!

Sedat Peker ve adamlarına yönelik güvenlik güçleri tarafından ortak olarak düzenlenen operasyon kapsamında İstanbul merkezli olmak üzere 5 ilde çok sayıda adrese eş zamanlı baskınlar yapılmıştı. Yapılan operasyon kapsamında Sedat Peker'in villası da polis tarafından didik didik aranmış, arama villanın çok büyük olması nedeni ile 10 saat sürmüştü.

2018 yılının Aralık ayında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “nitelikli yağma”, “gasp”, “rüşvet”, “yaralama”, “tehdit” ile “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” iddiaları ile aralarında Sedat Peker'in de yer aldığı 63 kişi hakkında soruşturma başlatılarak yakalama kararı çıkarılmıştı.

SEDAT PEKER'İN VİLLASI DİDİK, DİDİK ARANDI, EVLERDEN ÇIKANLAR ŞOK ETTİ!

İstanbul merkezli olarak Ankara, Hatay, Trabzon, Kocaeli, Konya ve Sakarya'da eş zamanlı olarak düzenlenen operasyon kapsamında 121 adrese güvenlik güçleri tarafından eş zamanlı olarak operasyon düzenlenmişti. Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda insansız hava araçları ile kapsamlı keşifler yapılmış, operasyonlarda örgüt mensubu oldukları iddia edilen 52 kişi evlerinde kıskıvrak yakalanmışlardı.

Operasyon kapsamında güvenlik güçleri tarafından evlerde yapılan aramalarda ele geçirilen 20 tabanca, üç tüfek, bin 602 mermi, iki çelik yelek, sekiz telsiz, bir uzun namlulu silah dürbünü ve çok sayıda çek ve senet emniyet tarafından sergilendi. Evlerde çok sayıda silah ve merminin yanı sıra bıçak ve kılıçlar da dikkat çekti. Hakkındaki son iddialara göre Sedat Peker Karadağ'dan Makedonya'ya geçti.