Sedat Peker'in Süper Lüks Villası 10 Saat Boyunca Polisler Tarafından Didik Didik Arandı

Güvenlik güçleri tarafından Sedat Peker ve adamları hakkında İstanbul merkezli 5 ilde operasyon düzenlenmişti. Düzenlenen operasyon kapsamında Sedat Peker'e ait olduğu belirlenen süper lüks villada arama gerçekleştirildi. Villada polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen aramanın tam 10 saat sürdüğü açıklandı.

Sedat Peker'in Süper Lüks Villası 10 Saat Boyunca Polisler Tarafından Didik Didik Arandı

Sedat Peker ve adamlarına yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul merkezli olarak 5 ilde başlatılan operasyon kapsamında 121 adrese eş zamanlı baskınlar yapılmıştı.

Düzenlenen operasyon kapsamında İstanbul, Ankara, Trabzon, Hatay ve Kocaeli illerinde belirlenen adreslere polis ekipleri tarafından yapılan baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alınırken Sedat Peker'e ait olan süper lüks villada yapılan arama en detaylı arama olarak dikkat çekti.

SEDAT PEKER'İN VİLLASI NEREDE?

Sedat Peker'in sosyal medya hesabı üzerinden resimlerini paylaştığı süper lüks villası İstanbul'un Beykoz ilçesinde yer alıyor. Dün sabah saatlerinde başlatılan operasyon kapsamında süper lüks villaya baskın yapan polis süper lüks villanın her yerini didik didik aradı.

Villanın bahçesine park edilen Sedat Peker'in süper lüks cipinde de arama yapıldı. Polis ekiplerinin lüks villanın son derece büyük olması nedeni ile aramalarının uzadığı belirtilirken konu hakkında İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından da bir açıklama yapılarak "İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Sedat Peker liderliğindeki suç örgütünün deşifresi ve eylemlerinin tespiti amacıyla başlatılan kapsamlı çalışmalar neticesinde örgütün karışmış olduğu çok sayıda suç eylemi ve bu eylemleri gerçekleştiren örgüt üyesi tespit edilmiştir.

Sedat Peker'in Süper Lüks Villası 10 Saat Boyunca Polisler Tarafından Didik Didik Arandı - Resim 1

Elde edilen deliller kapsamında Sedat Peker suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 5 ilde 09.04.2021 günü 63 şüpheli şahsa yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda çok sayıda şüpheli suç unsurlarıyla birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahıslar hakkında gerekli işlemler başlatılmıştır" ifadelerine yer verilirken Peker'in avukatı ise villanın önünde yapmış olduğu açıklamada Sedat Peker'in 1,5 senedir yurt dışında olduğunu belirterek aramada villada hiçbir suç unsuru bulunamadığını dile getirdi.