Şehir Hastaneleri İle Türkiye 5 Yılda 10 Milyar Dolar Para Kazanacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin sağlık turizmi hakkında verileri açıkladı. Bakan Koca açılan yeni şehir hastaneleri ile Türkiye'nin sağlık turizmi geliri konusunda rekor artış beklediklerini söyledi.

Gündem 09.11.2018 - 16:56 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin sağlık turizmi hakkında verileri açıkladı. Bakan Koca açılan yeni şehir hastaneleri ile Türkiye'nin sağlık turizmi geliri konusunda rekor artış beklediklerini söyledi.

  Türkiye'nin şehir hastaneleri yatırımı tüm hızı ile devam ederken tamamlanan şehir hastaneleri hizmet vermeye başlarken inşaatı devam eden şehir hastaneleri içinde çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. Sağlık Turizmi Geliri 10 Milyar Dolara Yükselecek! Bakan Koca "Sağlık turizminde son on yılda ciddi bir ivme yakaladık ama sağlık hizmetlerinde geldiğimiz nokta düşünüldüğünde potansiyelimizin çok altındayız.Sağlık turizminde gelirimiz yılda bir buçuk milyar doları bulmuyor. Halbuki biz kapasitemizi tam olarak ortaya koyarak sağlık turizmi gelirlerimizi katbekat artırmayı hedefliyoruz. Yürüttüğümüz çalışmalarla 5 yıl içinde 10 milyar dolar gelire ulaşacağımıza inanıyorum" dedi. Bakan Koca "Sağlık Turizmini Devlet Politikası Haline Getireceğiz" Sağlık Bakanı Koca açıklamasında "Bugünkü tablo, başlıca özel hastanelerimizin bireysel gayretleri ile gerçekleşti. Kamu desteği ise sınırlı kaldı. Özellikle Şehir Hastaneleri bu konuda büyük bir atılım getirecek. Sağlık turizmini bir devlet politikası haline getirmek istiyoruz. Kamu ve özel sağlık sektörümüzü motive edecek çeşitli teşvik modelleri geliştirmeli ve bu potansiyelimizi dünyaya duyurmalıyız.Bunun için bir yandan tanıtım, diğer yandan kurumlarımızın standardizasyonu gerekli. Hem bunu yapacak, hem de yurt dışı hastalara güvence oluşturacak, sağlık amaçlı seyahatleri kolaylaştıracak bir yapı kurduk; Uluslararası Sağlık Hizmetleri AŞ (USHAŞ). Kısacası sağlık sektörümüzün tanıtımı devlet eliyle gerçekleştirilecek.Devletin kefaleti ve garantisi altında sağlık turizmi beklenen düzeye gelecek" ifadelerine yer verdi. Türkiye'nin sağlık turizmi rakamları her geçen gün artarken yaşanan yükseliş döviz geliri sağlaması açısından ekonomik yönden büyük bir önemi bulunuyor. Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@