Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan Son Dakika Kanal İstanbul Açıklaması Geldi! Son Durum Ne?

2021 senesinde gerçekleştirilen köprü ihalesi ile fiziki olarak ilk adımının atıldı ve ilk kazmanın vurulduğu Kanal İstanbul projesinde son durum ne? Baka Kurum açıkladı.

Emlak Haberleri 21.05.2022 - 02:25 21.05.2022 - 02:27 Gülcan Özer

Muhalefetin şiddetle karşı çıktığı, buna rağmen AK Parti tarafından bulunulan her fırsatta kesin olarak yapılacağı ilan edilen Kanal İstanbul projesi hakkında yeni bir son dakika açıklaması geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurumu yaptığı açıklamasında projenin sonu durumu hakkında bilgi verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan genel seçimlerden hemen önce açıklanan projeler arasında yer alan Kanal İstanbul projesi peş peşe yaşanan olumsuzluklar nedeni ile zorunlu olarak beklemeye alınmıştı. Peki, dev projede son durum ne?

KANAL İSTANUL PROJESİNE İLK KAZMA NE ZAMAN VURULACAK?

AK Parti Mersin Gençlik Kollarınca Akdeniz ilçesindeki millet bahçesinde düzenlenen "Gençlik Buluşması" toplantısına katılan Bakan Murat Kurum burada önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Orada yeni bir nüfus getirmiyoruz. İstanbul'da olası depremde burası bir rezerv alan vazifesi görecek. Buradaki rezerv konutlarla çevredeki Küçükçekmece'dir, Başakşehir'dir, Esenler'dir, Bağcılar'dır, Sultangazi'dir... Bu ilçelerimizin rezerv konutlarını üretmek suretiyle bir dönüşüm yapacağız" diyerek projenin bir kere daha yapılacağı konusunda açıklama yaptı. 

ÇED sürecinin tamamlandığını belirten Bakan Kurum imar planlarının da hazırlandığını söyledi. Bakan Kurum tüm detayları tek tek titizlikle incelediklerini, bu proje sayesinde İstanbul Boğaz'ını kurtaracaklarını ve koruma altına alacaklarını söyledi. Gençlerle toplantı sonrası hatıra fotoğrafı çekilen Bakan Kurum yoğun ilgi ve sevgi gösterilerinin atında ziyaretini tamamlandı. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@