Şehitlikte Ekrem İmamoğlu'na Gazi Yakınından Tepki: Burası Pervin Buldan İle Çiçek Diktiğin Yer Değil!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliğinden Edirnekapı Şehitliği'nde bir gazi yakını tarafından tepki gösterildi. Başkan İmamoğlu kendisine tepki gösteren gazi yakınına aynı sertlikte karşılık verdi.

Şehitlikte Ekrem İmamoğlu'na Gazi Yakınından Tepki: Burası Pervin Buldan İle Çiçek Diktiğin Yer Değil!

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için Edirnekapı Şehitliği'nde anma töreni düzenlendi. Bu törene katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gazi yakını olduğunu söyleyen bir vatandaş tepki gösterdi.

Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliği İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirildi. Törenin ardından Vali Ali Yerlikaya ve Başkan Ekrem İmamoğlu şehitlerin mezarlarına karanfil bırakarak dua okudular.

BURASI PERVİN BULDAN İLE ÇİÇEK DİKTİĞİN YER DEĞİL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun şehit mezarlarını ziyareti sırasında bir vatandaş yanına yaklaşarak, “Sayın Başkan size bir soru sorabilir miyim? Ben bir gazi yakınıyım ve size bir soru sormak istiyorum.” dedi. Ardından ise aynı vatandaş Ekrem İmamoğlu'na hitaben, “Sayın Başkan burası sizin HDP'li Pervin Buldan ile beraber çiçek ektiğiniz hatıra ormanı değil.” şeklinde seslendi.

HADSİZLİK YAPIYORSUN!

Gazi yakını vatandaşların sözlerine Ekrem İmamoğlu, “Hadsizlik yapıyorsun, şov yapıyorsun, gazilik öyle olmaz.” şeklinde yanıt verdi. Bunun üzerine tepkisine devam eden gazi yakını, “Daha Gara'daki şehitlerin 40'ı çıkmadan Pervin Buldan ile çiçek dikiyorsun.” ifadelerini kullandı.

POLİSLERCE ŞEHİTLİKTEN ÇIKARILDI

Gazi yakını olduğu söyleyen ve Ekrem İmamoğlu'na tepki gösteren şahıs polislerce şehitlikten dışarıya çıkarılırken İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da gerçekleştirilen protesto için “Burası onun yeri değil” dedi.

Emlak365.com