Şehrinde devletten satılık bahçe, tarım arazisi arayanlar! İl İl ilçe ilçe tüm ilanlar

Milli Emlak Müdürlükleri tarım arazisi, bağ, bahçe, tarla satışı yapıyorlar. Güncel tarım arazisi satış listesinde olan il ve ilçeler haberimizde. Şehrinde devletten satılık arazi arayanlar...

Emlak Haberleri 24.05.2022 - 11:49 24.05.2022 - 11:50 Mustafa Karagöz

Milli Emlak Müdürlükleri farklı il ve ilçelerde çok sayıda tarım arazisi satıyorlar. Özellikleri farklı olan arazilerin bir kısmı ham toprak, bir kısmı tarla, bazıları bağ bahçe bazıları ise zeytinlik, fındıklık gibi özel ürün yetiştirilen araziler oluyor. Fiyatları emlak fiyatlarından çok daha ucuz olan devletten satılık araziler için güncel listeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

HANGİ ŞEHİRLERDE DEVLETTEN SATILIK ARAZİLER VAR? GÜNCEL LİSTE 24 25 26 27 30 31 MAYIS

Devlet kurumlarına ait olan araziler listelenir ve satış duyurusu ile ihaleye çıkarılır. Kurumların belirlediği şekilde ihale başvurusunu tamamlayanlar, daha sonra kurum tarafından bildirilen tarih saat ve adreste açık artırmaya katılırlar. Açık artırma ile vatandaşlar araziler için teklif sunarlar. Kendi verdikleri teklifin en yüksek rakam olması durumunda satış için hak kazanan vatandaşlar daha sonra ödeme yöntemini belirleyecekler. 

Ödemeler Nasıl Yapılır?

Kamu kurumlarından arsa arazi konut işyeri ve benzeri bir gayrimenkul alanlara ilgili kanun hükümlerince sağlanan hak kapsamında taksitli ödeme yapabilirler. Yüzde 25'i peşin geriye kalan tutarın 24 ay vadede ödenmesi birinci seçenek olur. Bankalardan kredi çekerek gayrimenkul almakta mümkün olur. Bu durumda çok daha uzun vadeli ödeme planı oluşturulabilir. Son seçenek ise üzde 10 indirimle peşin ödemek. Ancak ödeme yöntemlerine ilişkin kurumdan bilgi alınması gerekiyor. 

İL İL İLÇE İLÇE LİSTELERE BAKMAK İSTEYENLER

Mülkiyeti Sivas Suşehri Milli Emlak Müdürlüğüne ait olan 8 adet gayrimenkul ihale ile satılacaktır. 13.000 TL'den başlayan fiyatlarla arsa satışı. 

Burdur Bucak Milli Emlak Şefliği 4 adet taşınmazı satışa sunuyor. Fiyatlar 49.000 TL'den başlıyor. 

Batman Gerçüş Milli Emlak Şefliği'nden taşınmaz ihale ile satılacaktır. Fiyatlar 66.000 TL başlıyor. 

Milli Emlak Ağrı da 9 adet taşınmazı ihale usulü ile satacaktır. Fiyatlar 5.000 TL'den başlıyor. 

Muğla Menteşe Emlak Müdürlüğü 18.500 TL'den başlayan fiyatlarla arsa satacak.  

Çankırı'da Hazine'ye ait toplam 109 adet taşınmazın satış yapılacak. 4.400 TL'den başlayan fiyatlarla

Kocaeli'nde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ait 2 adet tarla satılacaktır. Fiyat 2 milyon 577 bin TL olarak açıklandı. 

Antalya Aksu'da 1.326 m² nar bahçesi ihale ile satışa sunuluyor. Fiyat 1 milyon 350 bin TL

Eskişehir Seyitgazi Milli Emlak Şefliği'nden 3 adet tarla ihale yoluyla satılacaktır. Fiyatlar 7.000 TL'den başlıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@