Şekerbank'tan 10 Yıl Vadeli Arsa Kredisi! Günlük 50 TL'den Başlayan Fiyatlarla Siz de Arsa Sahibi Olun

Şekerbank, bireysel arsa kredisinde oranlarını aşağı çekerek bireylere bu yatırımlarında destek olma kararı aldı. Şekerbank arsa kredisi ile ilgili gerekli bilgileri bu haberimizde bulabilirsiniz.

Finans 16.10.2021 - 03:05 16.10.2021 - 03:05 Gülcan Özer

Arsa alımları, bireysel yatırım araçları arasında en popüler olan seçeneklerden biridir. İleride değerlenebileceğini düşündüğünüz arsaları satın alarak geleceğe yatırım yapabilir, beklenen değerlenmenin ardından ciddi kârlar elde edebilirsiniz.  Arsa kredisi, son dönemde birçok banka tarafından sağlanan kredi türlerinden biri olarak göze çarpıyor.

Özellikle konut ve iş yeri fiyatlarında yaşanan artışla beraber en ücra köşelerdeki arsalar bile ciddi oranda kıymetlendi. Bu durum, bireysel yatırımcıların arsa yatırımlarına olan iştahını daha da kabarttı. Fiyatlar genel düzeyindeki artışın ardından arsa fiyatlarında da artış yaşanması, arsaların nakit para ile alımını giderek zorlaştırdı. Bankaların sunduğu arsa kredisi hizmetlerine olan talep de bu doğrultuda artmaya başladı.

Şekerbank Arsa Kredisi Başvurusu

Bankaların arsa kredisi için sunduğu vadeler değişebilirken 120 aya kadar vade seçeneği sunan Şekerbank, bu bağlamda bir adım öne çıkmayı başardı. Arsa kredisini daha uzun vadeli kullanmak isteyenler, tercihini Şekerbank’tan yana kullanıyor. 100.000 TL tutarlı ve 84 ay vadeli arsa kredisi için yatırımcıların günlük olarak 50 TL taksit ödemesi yeterli.

Arsa fiyatına göre tutarı ve vadeyi artırmak da pekâlâ mümkün. Şekerbank arsa kredisi başvurusu yapabilmek için satın alınacak arsanın imara açık olması gerekmekte. İmarsız arsaya kredi çekmek içinse bankaya farklı bir ipotek verilebilir. Bu durumda alacağınız arsa imarlı olmasa da bankaya başka bir ipotek vermek şartıyla arsa kredinizi kullanabilirsiniz.

Banka tarafından verilecek kredi tutarı, arsa fiyatına, gelirinize ve kredi notunuza göre değişebilmekle beraber bu oran %20’den 0’e kadar değişebilmekte. Geliriniz ne kadar yüksek, kredi notunuz ne kadar iyi düzeyde ise arsa kredisini o kadar fazla tutarda alabilirsiniz. Alınacak arsa için ilk olarak ekspertiz çalışması yapılır ve arsanın yasal durum değeri belirlenir. Banka, tahsis kararına göre arsanın belirli bir kısmını finanse edebileceği gibi tamamını da finanse edebilir. Arsa kredisi başvurusu yaparken gelir belgenizi ve alınacak arsanın tapu fotokopisini bankaya iletmeniz gerekir.

İmarsız arsalarda ise alınacak arsanın yanı sıra bankaya ipotek olarak vereceğiniz tapunun da fotokopisini beyan etmelisiniz. 60 ay vade ile 200.000 TL arsa kredisi çekmek istemeniz halinde Şekerbank’a her ay 6.774,52 TL ödemeniz gerekiyor. Aynı vadede kredi tutarı 300.000 TL olarak güncellenirse taksit tutarı da 10.161,78 TL oluyor. Bu şekilde alacağınız arsaya göre kendi kredi tutarınızı ve ödeme planınızı oluşturabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@