Şekerbank'tan Esnafa Özel 6 Ay Ödemesiz 50.000 TL Kredi! Bu Kredi Esnafa Rahat Bir Nefes Aldıracak

Esnafa özel kredi veren bankalar arasına Şekerbank'ta katıldı. Şekerbank esnaf kredisi ile 6 ay ertelemeli 50 bin TL kredi veriyor. İşte başvuru şartları!

Finans 28.09.2021 - 15:33 28.09.2021 - 15:33 Gülcan Özer

Şu günlerde yüzü gülmeyen esnafımız Şekerbank’ın 6 ay ödemesiz kredisi ile rahat bir nefes alıp yeniden küllerinden doğacak. Şekerbank ve TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu) arasında imzalanan yeni protokolle beraber Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu kaydı bulunan esnaflara şubeye gitmeden kredi imkânı sunuluyor.

Oda kayıt belgesi ve vergi levhanız varsa hemen Şekerbank hesabınızı açın, size özel ödeme planınızı oluşturup 50.000 TL’ye kadar kredinizi 36 aya kadar vade seçenekleriyle hem de 6 ay ödeme yapmadan alın.

Şekerbank’tan Esnafa Özel Kredi

Şekerbank hesabınız varsa hemen Şeker Mobil Şube’yi telefonunuza indirin ya da Şekerbank web sayfasından internet bankacılığına giriş yapın. Esnaf/İşletme kredisi başvurunuzu yaptıktan sonra krediniz en geç 10 dakika içerisinde hesabınızda olacak. Kredi taksitlerini ödemekte güçlük çekeceğinizi düşünüyorsanız ödemelere 6 ay sonra başlayabilirsiniz.

Hesabınız yoksa Şekerbank şubelerinden hesap açarak vergi levhanızı ve oda kayıt belgenizi bankaya ibraz edebilir, esnaf kaydınızı yapıp internet bankacılığı şifrenizi alarak kredi başvurunuzu vakit kaybetmeden yapabilirsiniz. Dilerseniz hesap açılışı sonrasında esnaf kredisi başvurunuzu şubeden de gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri olmadan kredi başvurusu yapmak için Şeker Mobil’i telefonunuza indirin ve uygulamayı açın.

esnaf kredisi

Ana ekranın alt kısmında yer alan ‘’Kredi Başvurusu Yapın’’ sekmesine tıklayın ve kredi türünü belirledikten sonra ekrana gelen formu doğru şekilde doldurup devam tuşuna basın. Kredi talebinizi bu şekilde de iletebilir, başvurunuzun onaylanmasının akabinde hesabınızı açarak kredi paketiyle sağlanan diğer hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Şekerbank’ın 6 ay ertelemeli esnaf kredisi paketi bununla da sınırlı değil. Şeker Pos kullanmak isterseniz 1 yıl boyunca POS ücreti ödemenize, çek karnesi almak isterseniz alacağınız ilk 10 yapraklı çek karnesi için masraf ödemenize gerek yok. Üstelik 1 yıl boyunca internet ve mobil bankacılık üzerinden yapacağınız havale ve EFT işlemlerinden de masraf alınmayacak.

Şekerbank Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

Şekerbank esnaf kredi paketinden yararlanmak için banka tarafından aranan bazı koşulları sağlamanız gerekiyor. Şimdi bu şartlara daha detaylıca bakalım;

  • Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) üyeliğinizin bulunması ve üyelik kaydının aktif olması gerekmekte.
  • Şahsi ya da işletme kredilerinizin ödemelerinde aktif gecikme olmamalı ve son 2 yıl içerisinde açılmış idari veya kanuni takip dosyanız bulunmamalı.
  • Kullandığınız kredi kartı ve ek hesaplar ile kredi ödemelerinizde gecikme olmaması şart.
  • Kredi tutarının azami 36 ay vade ile taksitlendirilmesi gerekiyor.
  • Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu ile yapılan anlaşma gereği Şekerbank’ın dilediği müşterilerden teminat ya da ek kefil talep etme hakkı gizli tutulmuştur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@