Selçuk Geçer İlan Etti! Gram Altın Almış Olanlara 700 TL Müjdesi

Para piyasaları uzmanı Selçuk Geçer sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir değerlendirme ile gram altının daha çok yükseleceğini ifade ederek yeni hedefin 700 TL olduğunu açıkladı.

Finans 10.11.2021 - 17:18 10.11.2021 - 17:18 Mustafa KARAGÖZ

Küresel piyasalarda ons altın hareketleri ve yurtiçi ekonomi gelişmeleri ile altın fiyatları tırmanışını sürdürdü. Tarihi seviyeleri gören gram altın için ise yeni bir analiz geldi. Ekonomist Selçuk Geçer altında son durumu ele aldı. 

ALTIN FİYATLARI İÇİN 700 TL HEDEFİ

Küresel piyasalarda ons altın ABD enflasyon oranları sonrasında 1848 Dolar bandında bulunuyor. Kısa süre öncesine kadar 1800 Dolar ile 1820 Dolar bandında yer alan altının yükselişi gram altın fiyatlarını da etkiledi. Yurtiçinde dolar kurununda değer kazanmasıyla altın fiyatları sıçrama yaptı. Öyle ki gram altın güncel olarak 586 TL bandında bulunurken çeyrek altın ise 959 TL'den satılıyor. 

Altın için Yeni Hedef 700 TL Açıklaması

Altın fiyatlarında yaşanan bu gelişmeler ile birlikte uzmanların değerlendirmeleri de gelmeye devam ediyor. Son olarak değerlendirmede bulunan isimlerden birisi Selçuk Geçer oldu. 

Ekonomist Selçuk Geçer kendisine ait olan sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Daha önce ilan ettiği altın değerlendirmesini yenileyen geçer tahmin yükseltti. Geçer altın fiyatlarının artacağını ima etti. 

Gram altın için Twitter hesabı üzerinden bir rakam Selçuk Geçer, 700 TL'yi işaret etti. Geçer paylaşımında ise "Gram altın 600 lira artık hedef değil!!! Yeni hedef 700 lira!!!" ifadelerini kullandı. 

gram altın 700 tl

İSLAM MEMİŞ'TE ALTIN YILSONUNA DÜŞMEYECEK DEDİ

Altın fiyatlarının geleceğine ilişkin en son açıklamalardan birisi de Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten geldi. ABD'de açıklanan rakamlar öncesi Habertürk'e bir açıklamada bulunan Memiş altın yüksek seyrini ele aldı. 

İslam Memiş altın fiyatlarında görülen yükselmenin yılsonuna kadar devam edeceğini öngördü. Altın almak isteyenler için de alım fırsatı tarihine dair beklentilerini açıklayan Memiş, altın almak isteyenlerin bir müddet daha beklemeleri gerektiğini söyledi. Memiş altın alacaklar için Alım fırsatı için bekleyenler ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz kararını beklemeli" dedi.

Memiş konuşmasında ABD'de ki yüksek enflasyon oranlarının ons altını baskılayabileceğini söyledi. FED'in yüksek enflasyon karşısında faiz kartını kullanabileceğini söyleyen Memiş "merika’da enflasyon yüksek gelse de düşük gelse de ons altında bir baskılama olabilir. Yani ons altın 1808 ila 1800 dolar seviyelerine gelebilir. Çünkü Fed faiz artırımını bir tehdit olarak kullanabilir ve altın fiyatları baskılamak için uğraş gösterebilir. Bu nedenle ons altındaki yükselişlerin kısa vadede kalıcı olacağını düşünmüyorum” dedi. 

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarına dair değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@