Selden 300 Ceset Toplandığı İddia Edilmişti! Valilik Resmi Açıklama Yapmak Zorunda Kaldı

Kastamonu'nun Bozkurt İlçesinde yaşanan sel felaketi sonrası ölenlerin sayısına ilişkin çok ciddi bir iddia ortaya atılmıştı. Valilik sosyal medya konuşulan iddiaya dair açıklama yapmak zorunda kaldı.

Selden 300 Ceset Toplandığı İddia Edilmişti! Valilik Resmi Açıklama Yapmak Zorunda Kaldı

Kastamonu'nun Bozkurt İlçesinde yaşanan sel felaketine dair Cumhuriyet Halk Partisi'nden bir iddia gündeme gelmişti. CHP Milletvekili Engin Altay yapmış olduğu bir açıklama ile Bozkurt İlçesinde yaşanan sel felaketi sonrasında bölgede sahillerde 250 300 cesedin toplandığını söylemişti.

300 CESET İDDİASINA VALİLİKTEN AÇIKLAMA

CHP'li Vekil Engin Altay'ın bu iddiası sosyal medyada çok konuşulmuştu. Altay konuşmasında tablo vahim demiş ve kayıplarla ilgili net bilgi verilmemesini doğru bulmadığını ifade etmişti. Bölgede panik havasının hakim olduğunu iddia eden CHP Milletvekili Altay kendisinin yakınını arayan onlarca insana rastladığını ifade etti.

Konuşmasının devamında ise Altay "AFAD'a 329 kayıp başvurusu yapıldığı bilgisi bana verildi ve bu kayıpların hepsi sel anında kayıp. Sahillerden cesetler toplanıyor bunu Türkiye'nin bilmesi lazım. İnebolu'da bir fabrikanın soğuk hava deposunda cesetler tanı konulana kadar oraya toplanıyor. Şu anda Sinop Ayancık'ta da ben çok net biliyorum 7 ölü var. Burada ölü sayısının çok olacağını maalesef öngörüyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

CHP İstanbul Milletvekili Altay'ın bu iddiaları üzerinde Kastamonu Valiliği açıklamada bulundu. Söz konusu iddiların gerçek dışı olduğunu vurgulayan valilik açıklamayı kınadıklarını bildirdi.

Açıklamayı Kınıyoruz

kastamonu valiliği

Kastamonu Valiliği, CHP Milletvekili Altay tarafından ortaya atılan iddilara dair yayımladığı basın açıklamasında "Maalesef bugün bazı şahıslarca, 250- 300 ceset toplandığı ve kimliklerinin tespit edilemediği şeklinde, gerçek dışı açıklamalarda bulunulmuştur. Sel felaketi ile mücadelemizi zaafa uğratmaya dönük, bu açıklamayı kınıyoruz" dedi.