Servet Kazandıracak Konut İmarlı Arsalar Satışta! Vakıfbank 90 Bin TL'ye, 210 Bin TL'ye Arsa Satışı Yapıyor! 

Arsa yatırımı yapmak en kazançlı yatırım araçlarından birisi haline geldi. Vakıfbank uygun maliyetlerle arsa satışlarına başladı. Hangi şehirde, hangi arsalar kaç TL fiyatla satışa çıkarıldı?

Emlak Haberleri 26.05.2022 - 21:06 26.05.2022 - 21:06 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de arsa yatırımı yapmak oldukça kazançlı bir yatırım aracı haline dönüştü. Özellikle de konut imarlı arsaya yatırım yapanlar yüksek kazançlar elde edebiliyorlar. Konut inşa edebilmek için ülke genelinde arsa sıkıntısı yaşanılan bir dönemde konut imarlı arsalara sahip olmak yüksek kazanç kapısını sonuna kadar aralıyor. Şu anda konut imarlı arsa satın alabilmenin yollarını araştıranlara ise Vakıfbank çok önemli imkanlar sunuyor. 

KONUT İMARLI ARSA BULMAK GÜÇLEŞTİ

Konut inşa edebilmek için konut imarlı arsa bulmak oldukça güç bir hale geldi. Var olan arsalar da fahiş fiyatlarla satıldığı için inşaat firmaları bile konut yatırımı yapmak için oldukça kapsamlı hesap yapmak durumunda kalıyorlar. Emlak piyasasının koşullarında uygun fiyatla konut imarlı arsa bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Arsa sahipleri arsalarını genellikle müteahhitlere kat karşılığı konut yaptırılması karşılığında veriyorlar. Bu da piyasada konut imarlı arsa sayısında ciddi bir azalma yaşanmasına neden oluyor. 

KONUT İMARLI ARSALAR SERVET KAZANDIRIYOR!

Konut imarlı arsa sahibi olmak oldukça büyük kazanç imkanı sağlıyor. Bu arsaların satışı yerine müteahhitlerle kat karşılığı anlaşılarak konut inşa edilmesi sağlanılıyor. Bu şekilde yüzde 30, yüzde 40 ve yüzde 50 oranlarında anlaşma yapılabiliyor. Arsa sahipleri arsanın bulunduğu muhit ile değişmekle beraber arsa vererek onlarca konut sahibi olma fırsatı elde edebiliyorlar. Bundan dolayı da arsa yatırımı yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. 

VAKIFBANK KONUT İMARLI ARSA SATIŞI YAPIYOR

Arsa satın almak emlak piyasasının dışında bankalardan yapılan satışlarla da mümkün oluyor. Bu kapsamda Vakıfbank da konut imarlı arsaları satışa çıkardı. Emlak piyasasında bulunamayacak fiyatlarla konut imarına sahip arsaları satacağını ilan eden Vakıfbank'ta her bütçeye uygun bir arsa bulunuyor. Vakıfbank'ın arsa satış ilanlarını araştıranlar kendilerine cazip gelen arsalara teklifte bulunup çok karlı bir gayrimenkul yatırımı yapabiliyorlar. Peki Vakıfbank şu anda hangi şehirlerde konut imarlı arsa satışı yapıyor?

VAKIFBANK'IN SATIŞA ÇIKARDIĞI KONUT İMARLI ARSALAR VE FİYATLARI

Vakıfbank tarafından yayınlanan gayrimenkul satış ilanına göre Yalova'nın Çınarcık ilçesinde konut imarlı 2553 metrekarelik arsa 3 Milyon 300 Bin TL'ye, Bitlis Merkez'de 946 metrekarelik konut imarlı arsa 90 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

vakıfbank konut imarlı arsa satış ilanları 1

Vakıfbank Şırnak Cizre'de 470 metrekarelik konut imarlı arsayı 210 Bin TL'ye, Şanlıurfa Viranşehir'de 5813 metrekarelik konut imarlı arsayı 1 Milyon 197 Bin TL'ye satacağını duyurdu.

vakıfbank konut imarlı arsa satış ilanları 2

Hatay Dörtyol'da 630 metrekarelik konut imarlı arsa Vakıfbank tarafından 1 Milyon 700 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. Ayrıca Kocaeli Kartepe'de de 1360 metrekarelik konut imarlı arsanın 3 Milyon 600 Bin TL'ye satılacağı açıklandı. 

vakıfbank konut imarlı arsa satış ilanları 3

Vakıfbank'ın konut imarlı arsa satışı yaptığı yerleşim birimlerinden birisi de Hatay Hassa oldu. Burada 880 metrekarelik konut imarlı arsa 770 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

vakıfbank konut imarlı arsa satış ilanları 4

Vakıfbank Diyarbakır Bismil'de 1303 metrekare konut imarlı arsa için 612 Bin TL fiyat belirledi. Ayrıca Samsun'un merkez ilçesi olan İlkadım'da da Vakıfbank konut imarına sahip 4896 metrekarelik arsa için 5 Milyon 250 Bin TL fiyat açıkladı.

vakıfbank konut imarlı arsa satış ilanları 5

Vakıfbank Ağrı Patnos'ta da 4009 metrekarelik konut imarlı arsayı 399 Bin TL'ye satışa çıkardığını duyurdu. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@