Sessiz İstila 2 videosu nedir, Hande Karacasu kimdir? Siyasilerden tepki

Sosyal medya günde Sessiz İstila 2 videosuyla uyandı. Daha önce gündem olan videonun ikincisi yayınlanırken, Sessiz İstila 2 videosu ne anlatıyor merak konusu oldu.

Gündem 17.06.2022 - 11:52 17.06.2022 - 11:52 Büşra Uluşen

Geçtiğimiz aylarda sosyal medyada yayınlanan 'Sessiz İstila' adlı kısa film, kısa süre içerisinde Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Olay yaratan videonun ardından videosunun yapımcısı Hande Karacasu gözaltına alınmış, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise videonun masraflarını kendisinin karşıladığını ifade etmişti. 

Sessiz İstila videosu, sosyal medyada yayıldıktan sonra siyasi isimlerden peş peşe tepkiler gelmiş ve Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun arasındaki gerilimin fitili ateşlenmişti. 

Sessiz İstila 2 videosu nedir, ne anlatıyor?

Sessiz İstila isimli kısa filmiyle gündeme oturan ve sonrasında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan yapımcı Hande Karacasu, sosyal medya hesabından 'Sessiz İstila 2' adlı videoyu yayımladı. 

Karacasu sosyal medya paylaşımında '' Göktürk savaşçı Aybars, Kam'ın verdiği iksirle 2022 İstanbul'una yaptığı astral seyahatte Çin istilasına yenilmeyen Türk milletinin sessiz istila ile mücadelesine tanık olur '' ifadelerini kullandı. Sessiz İstila 2 videosu, saatler içerisinde yüzbinlerce kişi tarafından izlendi. 

Filmde, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya göndermeler bulunuyor. 

sessiz istila-1

Sessiz İstila 2 yapımcısı Hande Karacasu kimdir?

Spiker ve siyasal iletişimci olan Hande Karacasu, sosyal medyada binlerce kişi tarafından takip ediliyor. Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Hande Karacasu'nun Twitter'da 144 takipçisi bulunuyor. 

Gazeteci Hande Karacasu, YouTube'da yayımladığı Sessiz İstila ve Sessiz İstila 2 videolarıyla gündeme gelmiştir. İlk video sonrasında emniyet güçleri tarafından gözaltına alınan Karacasu, ifadesinin alınması ardından serbest bırakılmıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@