Sessiz İstila kısa filmi nedir, ne anlatıyor? Sosyal medyada neden gündem oldu?

Sosyal medyada Sessiz İstila etiketi gündem oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü, Ümit Özdağ ve birçok kişinin konu hakkında paylaşım yaptığı sessiz istila nedir? İşte yanıtı.

Gündem 04.05.2022 - 01:39 04.05.2022 - 01:39 Büşra Uluşen

Twitter'da ' Sessiz İstila ' başlığının gündem olmasının ardından birçok kişi bunun ne anlama geldiğini ve neden gündem olduğunu araştırmaya başladı. 

Sessiz İstila kısa filminde ne anlatılıyor?

Youtube'da yayımlanan Sessiz İstila adlı kısa filmde, filmin yapımcısı olan H.K oynuyor. Video 3 Mayıs 2043 tarihinde geçiyor ve kısa filmde doktor olduğu anlaşılan bir genç, sığınmacıların Türkiye'yi işgal ettiğini belirterek anne ve babasına geçmişte yaşananlara tepki göstermedikleri için sitem ediyor.

Videoda, H.K'nın sığınmacı karşıtı bir monolog sonrasında Atatürk'ün Gençliğe Hitabe'sinin bir bölümü ile son buluyor. 

Gözaltı kararı çıktı

Söz konusu kısa film yayınlandığı andan itibaren 'sığınmacı karşıtlığı' ve ' mültecilere karşı kışkırtma' gerekçeleri ile eleştirilerin odağı oldu.  Emniyet Genel Müdürlüğü de konu ile ilgili bir açıklama yapılarak, '' Bahse konu olan video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınlayan H.L isimli şahıs ve göçmenlerle ilgili provakatif paylaşımlarda bulunan H.D isimli şahsın yakalanarak adli işlemler başlatılmıştır '' ifadeleri kullanıldı.

sessiz istila

Ümit Özdağ sahip çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama sonrasında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, videonun kendi isteği ile sipariş olarak çekildiğini ve yapım masraflarını kendisinin karşıladığını söyledi.

ümit özdağ sessiz istila

Aynı zamanda senaryoyu da kendisinin onayladığını söyleyen Özdağ, videoda kontrolsüz göçün sonuçlarının gösterildiğini, Suriyelilerin 'halk' değil müsafir olduğunu belirterek düşmanlık içermediğini ifade etti. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@