Şevval Sam: Deprem öldürmez, bina öldürür

Ünlü şarkıcı Şevval Sam son zamanlarda meydana gelen çevre olayları hakkında yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti.

EMLAK MAGAZİN 25.08.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Ünlü şarkıcı Şevval Sam son zamanlarda meydana gelen çevre olayları hakkında yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti.

“Evliliğe karşıyım. Test edildi, onaylanmadı” diyen şarkıcı Şevval Sam,  “Evlenenlere saygım sonsuz ama ben evlenmem, sıcak da bakmıyorum. Ben bu ilişkiyi, bu aşkı evlenerek kimseye ispat etmek zorunda değilim. İşin içine kağıt sözleşme girdiği zaman o aşk olmaktan çıkıyor. Ben kurumsallıktan ziyade buradaki aşkla yapılan her şeye daha yakın hissediyorum kendimi.” İfadelerini kullandı.SON BALIK TUTULDUĞUNDAYaşam hakları savunucusu olduğunu belirten Şevval Sam, “Bakın şu Kızılderili sözünü herkes evinin başköşesine asmalı: “Son ırmak kuruduğunda, son ağaç kesildiğinde, son balık tutulduğunda beyaz adam paranın yenmediğini anlayacak.” Dedi.BU KADAR GÜZEL BİR COĞRAFYA NASIL YOK EDİLEBİLİRAyrıca son zamanlarda Kaz Dağları’nda yaşanan ağaç katliamı ve doğal afetler hakkında da konuşan Sam, “Bu kült cümle üzerine herkes kafa patlatmalı. Bu dünyanın en bilinen ama en ciddiye alınmayan cümlesidir. Kaz Dağları’nda binlerce ağacın kesilmesi, orada yaşayan binlerce canlının yaşam hakkını elinden almak demektir. Bizleri koruyacak olan çevre denetim sistemleri yok. Bu İzmir’deki orman yangınları insanı üzmesin de ne yapsın. Bu kadar güzel bir coğrafya nasıl yok edilebilir, bunlara nasıl müsaade edilir anlayamıyorum. Dünyada eşi benzeri olmayan bir sürü tohumu bitkiyi yok ediyoruz. Geleceğe nasıl bir doğayı miras olarak bırakacağız ben çok merak ediyorum.” dile getirdi.DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNA ÖLDÜRÜR!“İnsan tabiata saygı duymazsa tabiat gelecekte intikamını alır.” diyen Sam, “Deprem öldürmez, bina öldürür. Siz dere yatağına ev yaparsanız depreme kızamazsınız.” İfadelerini kullandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@