Seyhan Belediye Başkanı İftarda Yumurtalı Saldırıya Uğradı

Adana Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, belediyenin düzenlediği bir iftar programında bir grup tarafından yumurtalı saldırıya uğradı. Akay, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Gündem 22.04.2022 - 11:23 22.04.2022 - 11:23 Gülşah Konuk Akın

Adana Seyhan Belediyesi Başkanı Akif Kemal Akay, Seyhan ilçesinde bulunan Dağlıoğlu Mahallesi'nde belediye tarafından verilen iftar yemeğine katıldı. Akay, burada altı kişiden oluşan bir grubun saldırısına uğradı. Aldığı yumruk darbelerinden dolayı suratında yaralanmalar meydana geldi. Saldıran kişilerin kimlikleri tespit edilemedi. 

SALDIRI SONRASI AÇIKLAMA YAPTI
Yaşanan olayın ardından açıklamalarda bulunan Akay, gün aşırı düzenlenen iftar programlarından birinde tatsız bir olay yaşandığını söyleyerek: Herhalde yapılan hizmetlerden rahatsız olan bazıları kendilerine az hizmet yapıldığını ifade ederek, saldırı demeyelim buna bir yumurta attılar. Olayın tamamı bu. Ondan sonra zaten yemeğimize devam ettik. Mahalle halkıyla birlikte bin kişiyi aşan bir topluluk içerisinde herkes bu olayı fazlasıyla protesto etti. Yapanlar da bu sırada kaçmak zorunda kaldılar” ifadelerini kullandı.

akifkemalakay

Yapılan saldırılara rağmen hizmet etmeye devam edeceklerini söyleyen Akay, bu sürede yapılan hizmetlerden rahatsız olanlar, başka hesaplar yapanlar olabileceğini, bunların siyasetin toplumsal yapılarının parçası olduğunu ifade etti. Böyle durumlar olmasa daha iyi olur diyen Başkan Akay, olsa da yollarına devam edeceklerini, bildikleri yolun belli olduğunu ve bu yoldan kimsenin döndürme şansı da hakkı da olmadığını söyledi.

SEYHAN BELEDİYE BAŞKANI AKİF KEMAL AKAY KİMDİR?
1950 Adana doğumlu olan Akif Kemal Akay, ilk, orta ve lise öğrenimini Adana'da tamamladı. Üniversite eğitimini de İstanbul Üniversitesi Kimya Yüksek Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Organizasyonu Üst Lisansı ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya İhtisası bölümlerinde tamamladı. Bir-Lab'ın kurucusu. 1968 yılında CHP'ye üye oldu. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Seyhan Belediye Başkanı olarak seçildi. Akay'ın ayrıca iki tane de kitabı bulunuyor. 

Emlak365.com 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@