SGK 175.000 TL'ye 3 Oda 3 Balkon 1 Salon 112 M2 Daire Satıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) konut satış ilanına çıktı. Kendisine ait olan bir daireyi satmak için ilana çıkacak kurum konutun bulunduğu il ilçe ve diğer özellikleri ilan etti.

Emlak Haberleri 16.12.2021 - 09:19 16.12.2021 - 09:19 Mustafa Karagöz

Lojman satışı için 2021 yıl sonunda duyuru yayımlayan kamu kurumları arasına Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) da dahil oldu. 

Basın İlan Kurumu üzerinden bir ihale ilanı yayımlayan SGK, Rize Merkez'de bulunan ve mülkiyeti kendisine ait olan bir kamu konutunu 175.000 TL muhammen bedel ile satacağını bildirdi. 

SGK KAMU KONUTU SATIŞ İLANI

Rize Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından ilan edilen duyuru kapsamında satışı yapılacak olan konutun 3 odası bulunuyor. 3 Oda 1 Salon tipinde olan daire 112 metrekare büyüklükte. Bunun dışında dairenin iç yapısı hakkında da bilgi verildi. Dairenin dış cephe doğramaları PVC, olup Bina Yaklaşık 30-35 yıllık eski bina olduğu açıklandı. 

Daireyi almak isteyenler için de detayları açıklayan ihale süreci hakkında bilgi verdi. 

SGK İl Müdürlüğü duyurusuna birinci ihale işlemlerinin 29 Aralık tarihinde düzenleneceğini bildidi. İhaleye katılacak olanlar sabah saat 10.00'da Rize Sosyal Güvenlik il müdürlüğü nün 5. katındaki toplantı salonu biriminde olacaklar. Birinci ihalede konutu almak isteyenlerin teklifleri ile satışın nasıl yapılacağını ilan eden kurum şu açıklamada bulundu. 

"Bu artırmada verilen bedel gayrimenkule biçilen rayiç değerinin %75 ve rüçhanlı alacaklar varsa alacakları mecmuunu masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur."

Eğer ilan edilen bu fiyat ve yapılan açıklama kapsamında konuta alıcı çıkmaması durumunda, ikinci ihalenin düzenleneceği bildirildi. İkinci ihale tarihi ise kurum tarafından ilan edilecek. 

sgk konut ihalesi 1

Yukarıda tabloda özellikleri yer alan ihaleye ilişkin başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını Rize İl SGK Müdürlüğüne yapacaklar. İşlemler başvuru evraklarının kuruma teslim edilmesi ve geçici teminat bedelinin yatırılması ile tamamlanacak. İhale şartnamesi kurumdan alınabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@