SGK Başkanı İsmail Yılmaz Görevinden Ayrıldı! İşte Yeni Görevi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz görevinden ayrıldı. Ayrılık kararına ilişkin bir açıklamada bulunan Yılmaz, yeni görevini açıkladı.

Gündem 01.09.2021 - 10:58 01.09.2021 - 10:58 Mustafa KARAGÖZ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz sabah saatlerinde yayımladığı bir açıklama ile görevinden ayrıldığını açıkladı. 

SGK BAŞKANI İSMAİL YILMAZ GÖREVİNDEN AYRILDI

İsmail Yılmaz kişisel sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımında, görevinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerçekleştirdiği atama ile ayrıldığını aktardı. Yeni bir görevde yer alacağını ifade eden Yılmaz, atanmış olduğu yeni makam için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. 

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı İsmail Yılmaz açıklamasında şu ifadeleri kullandı. 

"27 yıldır memuriyetten genel müdürlüğe, görev aldığım Kurumumda, Kurum Başkan Yardımcılığı ve Kurum Başkan Vekilliği görevim bakanlık özel kaleme çekilmem nedeni ile sona ermiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a atadığı bu görevler için şükranlarımı sunuyorum."

İSMAİL YILMAZ KİMDİR?

İsmail Yılmaz 1971 Yozgat doğumlu. İlköğreniminin ardından Bursa Gemlik İmam-Hatip Lisesine giden İsmail Yılmaz üniversite eğitimi için İzmir'e gitti. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan İsmail Yılmaz daha sonra yerel idarelerde görev yaptı. 2008 yılında SGK Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü Vekili, 2010 yılında SGK Eskişehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcısı olarak atanan Yılmaz 2011 yılında SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü, 2013 yılında SGK Yozgat Sosyal Güvenlik İl Müdürü, 2014 yılında SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu. 2020 yılının başından isitibaren ise Sosyal Güvenlik Kurumuna Başkan Yardımcısı atanan Yılmaz Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı görevini vekaleten yürütüyordu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@