SGK değil Çevre Bakanlığı! 0 faizli olmasa da 0.88 faizle konut kredisi veriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu'nın yüzde 0, faizsiz konut kredisi çok konuşulur oldu. SGK dışında Çevre Bakanlığı'da 0.88 faizle konut kredisi kullanımına aracılık ediyor.

Finans 06.05.2022 - 10:23 06.05.2022 - 10:23 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Ev alacaklar için bankalar gibi devlet kurumları da konut kredisi imkanları sunuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan yüzde 0 faizli konut kredisi son dönemlerde basında sıkça yer alırken bu kapsamda uygulamada olan bir programı olan kurumlardan bir tanesi de Çevre Bakanlığı. Bakanlık vatandaşlara sağladığı destek ile 0.88 faizli kredi kullanılmasına aracılık ediyor. 

SGK'NIN 0 FAİZLİ KONUT KREDİSİNE ÇEVRE BAKANLIĞI'NIN 0.88 FAİZLİ KREDİSİ

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bazı hak sahiplerine yüzde 0 faizle, 120 ay vade ile ve 240.000 TL limitli konut kredisi hakkı sağlıyor. Bu konut kredisi için resmi sitesinden bir açıklamada bulunan SGK, sağlanan faizsiz konut kredisi olanağından kimlerin faydalanabileceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

SGK'nın faizsiz konut kredisi kullanım hakkı "aylık bağlanmasını gerektiren kanunlara göre harp veya vazife malulü olmaları sebebiyle kendilerine aylık bağlananlara, yine ilgili kanunlar kapsamına giren sebeplerle hayatını kaybedenlerin dul ve yetimlerine, 684 sayılı KHK kapsamında olan 15 Temmuz Gazilerine" sağlanır. 

YÜZDE 0 FAİZE KARŞI YÜZDE 0.88 FAİZLİ KONUT KREDİSİ

Yukarıda yer alan hak SGK tarafından sağlanır. Çevre Bakanlığı'da bir proje kapsamında vatandaşlara 0.88 faizli konut kredisi kullanım hakkı sağlanmasına aracılık eder. Bakanlık kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşların desteklenmesi amacıyla sağladığı hak ile aşağıda yer alan listede hak sahiplerine kredi desteği sağlar. 

Çevre Bakanlığı desteği ile 0.88, 0.92 ve 0.96 faizle konut kredisi çekilebilir. 

Bakanlığın desteğinden "Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri, Riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahipleri ve Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen malikleri" faydalanabilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@