SGK Duyurdu! E-Devlet'e IBAN'ını Kaydedenlere Direkt Ödenecek!

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre, e-Devlet sistemine IBAN numarasını kaydedenlerin rapor parası ve sevk ödemeleri direkt hesaplarına yatırılacak.

Finans 15.02.2022 - 16:19 15.02.2022 - 16:19 Büşra Uluşen

Sosyal Güvenlik Kurumu sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir duyuru yayımladı. Duyuruda yer alan bilgilere göre rapor parası sevk ödemesi alan kişilerin e-devlet sistemi üzerinden IBAN tanımlamaları durumunda ödemeler direkt olarak hesaplarına yansıtılacak. 

IBAN TANIMLAYAN RAPOR PARASINI DİREKT ÇEKECEK!

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren e-Devlet sistemi sayesinde gündelik yaşan oldukça kolaylaşıyor. Öyle ki artık kurumlarda saatlerce sıra beklemekten kurtuluyor ve en mühim işlerimizi bile e-Devlet ile saniyeler içerisinde halledebiliyoruz. 

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) e-devlet sistemine entegre edilen yeniliği duyurdu. Buna göre SGK rapor parası ve sevk ödemesi alan kişiler artık paraları direkt hesabında görebilecekler. Peki ama bu nasıl olacak? Hemen anlatalım...

sk rapor parası2

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun Twitter hesabından yaptığı duyuruya göre IBAN numarasını e-Devlet kapısı üzerinden veya ALO 170 numarasını arayarak tanımlatmaları halinde rapor parası ve sevk ödemeleri doğrudan hesaba gönderilecek. 

SGK RAPOR PARASI İÇİN IBAN TANIMLAMA NASIL YAPILIR?

SGK'nın hayatı daha da kolaylaştıran açıklaması ile vatandaşlar e-Devlet hesaplarına kullanmakta oldukları banka kartının IBAN numarasını kaydedecek ve böylece birçok prosedür ile uğraşmaya gerek kalmadan ödemeler hesaba geçecek.  IBAN numarasını e-Devlet üzerinden tanımlamak ise oldukça kolay bir işlem. Bunun için E-devlet sistemine T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra;

sgk rapor parası

Arama kısmına '' Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama '' yazarak aratın. 

Karşınıza çıkan ekranda sizden talep edilen bilgileri girerek kaydedin. İşte hepsi bu kadar! Bu işlemi aynı zamanda ALO 170 hattını arayarak da gerçekleştirebilirsiniz. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@