SGK, İl Milli Emlak, Belediyeler! 27-31 Aralık 120 Ay Vadeli Satılık Kamu Konutları Fiyat Listesi

3 kamu kurumu toplam 9 farklı şehirde kamu konutu satışı yapacaklarını ilan ettiler. Lojman kredisi ile 120 ay vade ile alınabilecek konutların listesi ve ihale başvuru işlemleri Emlak365'te.

Emlak Haberleri 27.12.2021 - 08:59 27.12.2021 - 09:01 Mustafa Karagöz

Kamu kurumları tarafından yılın son lojman satış duyuruları yayımlandı. Kendi evini almak isteyenler için güncel satış duyurularının hangi şehirde hangi kurum tarafından olacağına dair listeyi sizlerle paylaşıyoruz. 

27 ARALIK - 31 ARALIK KAMU KONUTU SATIŞ LİSTESİ

Kamu konutu almak isteyenler için yayımlanan güncel duyurularda 1+1, 2+1, 3+1 evler için duyurular bulunuyor. Konutların çoğunluğu apartman daireleri için olurken vatandaşlar konut alma işlemlerini ihale ile yapıyorlar.

Kurumlar belli bir muhammen bedel üzerinden satışa çıkardıkları konutlar için ihale düzenleyeceklerini ilan ediyorlar. Kamu konutu alma niyetinde olan vatandaşlar şartların uygun olması durumunda kurumlara başvurularını iletiyorlar. 

Kurumlar başvuru işlemlerinin öncelikle her bir daire için ayrı ayrı bildirilen ihale başvuru ücreti yada geçici teminat bedeli ücretini ödüyorlar. Ödemelerin ardından alınan makbuz ile birlikte kurumlara doğrudan başvuru yapılıyor. Kurumlar bu aşamada belli başlı evrakların teslim edilmesini istiyor. Bu evrak listesi ihale şartnamesinde bildiriliyor.

GÜNCEL KONUT SATIŞ LİSTESİ

Kamu konutlarından almak isteyenler genel olarak yukarıda yer alan başvuru işlemleri ile ihale sürecini tamamlıyorlar. Daha sonra ihale tarihinde kurumun belrittiği saat ve mekanda ihale işlemlerine katılıyorlar. İhale sürecinde en yüksek teklifi veren konutu almaya hak kazanıyor. Konut almaya hak kazananlar daha sonra ödeme işlemlerini tamamlıyorlar.

Aşama aşama bu şekilde devam eden kamu konutları satış listesi ise günlük değişiyor. 27 Aralık 31 Ocak tarihleri arasında satışı yapılacak olan konutların hangi illerde bulunduğu ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin tablo ise şu şekilde;

31 aralık lojman31 aralık 2 lojman

LOJMAN SATIŞLARINDA 120 AY VADE FIRSATI

Kamu konutu satışlarında özellikle belediye başkanlıkları taksitli satış imkanı sunmaktalar. Bu satışlarda 120 ay vadeli ödeme planı sunulmaz ama 12 ay vadeli 24 ay vadeli banka kredisi olmadan lojman almak mümkündür. 

Bu özellikleri  dışında Milli Emlak Müdürlüklerinden satılık konutlarda özel konut kredisi kullanım hakkı bulunmaktadır. 

İl Milli Emlak Müdürlükleri tarafından yayımlanan duyurularda, anlaşmalı bankalar üzerinden konut kredisi sağlanır. Garanti BBVA, Ziraat Katılım, İş Bankası gibi Milli Emlak Müdürlüğü ile anlaşma sağlayan bankalar standart konut kredisi faizlerinden farklı olmak üzere özel imkanlarla 120 ay vadeli lojman kredisi sağlarlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@