SGK Ucuza Ev Satıyor! 3+1 ve 4+1 Daireler 125 Bin TL'ye Satış Listesinde

SGK farklı illerde bulunan gayrimenkullerini satışa çıkardığını ilan etti. 3+1 ve 4+1 daire satışı yapacak olan SGK bu konutlar için 125 bin TL'den başlayan fiyatlarla muhammen bedeller belirledi. SGK konut satışlarına dair tüm bilinmesi gerekenler.

SGK Ucuza Ev Satıyor! 3+1 ve 4+1 Daireler 125 Bin TL'ye Satış Listesinde

Sosyal Güvenlik Kurumu kendisine ait gayrimenkulleri, konutları satan kurumlar arasında yer alıyor. Yayımladığı duyurular ile mart ayının kalan son birkaç günü ile nisan ayı başında satışlar için ihale düzenleneceği bildirildi. Kamu konutları kapsamında ucuz konut almak isteyenler için fırsat olan SGK konut satış ihaleleri için bilinmeyenleri aktarıyoruz.

SGK'DAN 3 FARKLI KONUT SATIŞ İLANI

SGK konut satışları için 3 farklı duyuru yayımlandı. Kurum tarafından yayımlanan duyurularda farklı şehirlerde yer alan bazı konutların satılacağı bildirildi. Bu konutlara dair listeleri, muhammen bedelleri, geçici teminat bedeli ödemelerini tek tek paylaşıyoruz.

İşte konut almak isteyenler için SGK'nın yayımladığı 3 farklı duyuru.

SGK Ucuza Ev Satıyor! 3+1 ve 4+1 Daireler 125 Bin TL'ye Satış Listesinde - Resim 1

KONUT SATIŞLARI HANGİ ŞEHİRLERDE YAPILACAK*

Ev alma hayalinde olanlar için en önemli detay konut satışlarının hangi şehirlerde yapılacağı. Kurum tarafından yayımlanan ve emlak365.com olarak aşağıda aktardığımız tablolarda yer alan satış listelerinde 4 şehirde konut satışı yapılacağı bildirildi.

1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde konut satışı yapacak olan Sosyal Güvenlik Kurumu, İstanbul ve Kocaeli'nde satış yapacak.

İSTANBUL İÇİN KONUT SATIŞLARI

İstanbul'da yapılacak konut satışları Esenler İlçesinde yer alıyor. Atış Alanı Mahallesinde yer alan konutlar 1+1 şeklinde 40 metrekare, 2+1 şeklinde 95 metrekare tipinde yer alıyor. Burada satışa çıkarılan konutlar için en düşük 204 bin TL muhammen bedel belirlenmiş durumda. Konutun büyüklüğü ve bulunduğu kata göre konutlarda fiyatlar 842 bin TL'ye çıkıyor.

Bu konutların bazıları;

SGK Ucuza Ev Satıyor! 3+1 ve 4+1 Daireler 125 Bin TL'ye Satış Listesinde - Resim 2

KOCAELİ İÇİN KONUT SATIŞLARI

Kocaeli için yayımlanan bir diğer diğer duyuruda ise kuruma ait olan 3+1 ve 4+1 daireler satışa çıkarıldı. Kocaeli'nde yer alan ve mülkiyeti SGK'ya ait konutlar için fiyatlar ise daha uygun. 3+1 daireler için belirlenen fiyatlar 125 bin TL'den başlıyor. Konutların büyüklüğü ve yine bulunduğu kat konuma göre değişiyor. Kocaeli'nde yer alan konutlar Karamürsel İlçesi Dereköy Mahallesinde yer alıyor.

Kocaeli'nde konut almak isteyenler için talep edilen fiyatlar şu şekilde;

SGK Ucuza Ev Satıyor! 3+1 ve 4+1 Daireler 125 Bin TL'ye Satış Listesinde - Resim 3

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

SGK'nın listesinde yer alan konutlar için başvuruda bulunacak olanlar, kurumun ilgili il müdürlüklerinden ihale şartnamesini alacaklar. İhale şartnamesinde SGK başvuru evraklarını listelemiş durumda. O başvuru evraklarını derleyenler, geçici teminat bedelini yatırıp ihaleye dahil olabilecekler. Sürece dair tüm detaylar kurumdan öğrenilebilir.