SGK'dan Emekli Maaşlarına Kesinti Yapılacak İddialarına İlişkin Son Dakika Açıklaması

SGK'nın emekli maaşlarında yüzde 5 oranında sağlık kesintisi yapacağına dair iddiaların basında yer almasının ardından kurumdan konuya ilişkin son dakika açıklaması geldi.

GÜNDEM 25.02.2020 - 10:35 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

SGK'nın emekli maaşlarında yüzde 5 oranında sağlık kesintisi yapacağına dair iddiaların basında yer almasının ardından kurumdan konuya ilişkin son dakika açıklaması geldi. İşte SGK'nın maaş kesintilerine dair yapmış olduğu o açıklaması.

CHP tarafından dile getirilen bir iddiada Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bir çalışma içerisinde yer aldığı ifade edilmiş ve emekli maaşlarına yönelik düzenleme olacağı ifade edilmişti. Basında yer alan bu iddialar kamuoyunda geniş yankı bulmuştu. SGK ortaya atılan bu iddiaların ardından yazılı bir açıklamada bulundu. SGK'DAN EMEKLİ MAAŞ KESİNTİSİ AÇIKLAMASISosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yapmış olduğu basın açıklamasında söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Bu haberlerin kurumu yıpratma amaçlı olduğunu ifade ederek şu ifadeleri kullandı. "Bazı basın-yayın organlarında "SGK'da çok konuşulacak çalışma" şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür.   Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır. Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır.  Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@