Sharon Stone'dan Paris Hilton'a Açılışına Dünya Yıldızları Katılmıştı! 7 Yıldızlı Lüks Otel İcradan Satışa Çıktı!

Antalya'da 2009 yılında açılan ve açılışına dünyaca ünlü isimlerin katıldığı Mardan Palace kapılarını kapatıyor. 7 yıldızlı Mardan Palace icradan satışa çıktı.

Emlak Haberleri 01.02.2022 - 15:35 01.02.2022 - 15:35 Büşra Uluşen

Antalya'da bulunan ve açılışına dünyaca ünlü birçok ismin katıldığı 7 yıldızlı lüks otel icradan satışa çıktı. Antalya'nın Aksu ilçesi Kundu mahallesinde bulunan Mardan Palace oteli, Rus iş insanı Telman İsmailov 1.4 milyar dolarlık yatırım yaparak satın almıştı. Ancak işler kötü gidince Mardan Palace'ın spor tesisleri ve yüzlerce apart dairesi icralık oldu. 

mardan palace icra3

ÜNLÜ İSİMLER AÇILIŞINA KATILMIŞTI, ŞİMDİ İCRALIK

Antalya Kundu'da yer alan Mardan Palace 2009 yılındaki açılışına Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci ve Tom Jones ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev katılmıştı. Büyük ses getiren ve dünyaca ünlü isimlerin ülkemize gelmesini sağlayan Mardan Palace'ın içerisinde Mardan Spor Kompleksi de bulunuyordu. Bu komplekste UEFA standartlarına uyumlu futbol sahaları, yarı olimpik yüzme havuzu, sinema, bowling salonu ve yaklaşık 300 adet yakın apart dairesi ile 7 ayrı arsa bulunuyor. Söz edilen kompleks 103 dönümlük bir alandan oluşuyor. 

mardan palace icra2

SATIŞ BEDELİ BELLİ OLDU

İstanbul Anadolu 3. İcra Dairesi'ndeki icra ihalesinde Mardan Palace'ın sahibi olan şirketin battığı görüldü. Telman İsmailov'un oğlu Sarkhan İsmailov'unda yönetim kurulunda bulunduğu 220 milyon lira sermayeli AS İnşaat Turizm Taahhüt şirketi için mahkeme 2018 yılında iflas kararı vermişti. İcra İflas Müdürlüğü'nün yürüttüğü tasfiye sürecinde de şirkete ait varlıklar icradan satışa çıkarılmaya başladı. 

İcra İflas Müdürlüğü Mardan Palace'ı ve sözü edilen kompleksi iki ayrı taşınmaz grubu olarak belirledi. İlk taşınmaz grubu olan spor komplesi için 89 milyon 764 bin lira bedel belirlendi. Diğer taşınmaz için de 89 milyon liralık bedel oluşturuldu. 

mardan palace icra

İcradan satışa çıkan gayrimenkuller, satış ihalelerinde belirlenen bedelin yüzde 50'si üzerinden satışa çıkıyor. Bu nedenle sözü edilen taşınmazların 178 milyon liradan fazla bedeli olurken, icradan satıldığı için alıcı taraf yarı fiyatına satın almış olacak. Mardan Palace için icradan satış ihalesi 16 Mart 2022 tarihinde İstanbul Anadolu Adliyesi'nde yapılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@