Show TV'nin Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor, Aliço'nun Evi Hangi Semtte Bulunuyor?

Show TV'de yayınlanan Çukur dizisinde Aliço'nun evinin nerede olduğuna dair araştırmalar yapılıyor. Dizinin önemli karakterlerinden birisi olan Aliço'nun evi İstanbul'un hangi ilçesinde ve hangi semtinde?

Show TV'nin Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor, Aliço'nun Evi Hangi Semtte Bulunuyor?

Show TV'de 4 sezondur yayınlanan ve ortalığı kasıp kavuran Çukur dizisi hakkında dizinin hayranları tarafından araştırma yapılmaya devam ediliyor. Dizinin sevenlerinin oldukça merak ettikleri konulardan birisi de önemli karakterlerden olan Aliço'nun evinin nerede olduğu oldu. İnternet üzerinden arama yapanlar Aliço'nun evinin nerede olduğuna dair pek bir bilgi edinemiyorlar.

ÇUKUR DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Çukur dizisinin çekimleri için genellikle İstanbul'un Fatih ilçesi seçiliyor. Özellikle Balat semtinde yapılan çekimler için dizi ekibi 4 sezondur bu semte adeta kamp kurdular. Dizide Çukur olarak adlandırılan Koçova Mahallesi olarak geçen hayali mahalle de Balat semtinde bulunuyor. Çukur dizisi için özel olarak hazırlanan mahalle ortamı çekim olmadığı zaman günlük yaşayışına olduğu gibi devam ediyor. Semt sakinleri 4 yıldır Çukur dizisinin ekibine iyice alıştılar. Ayrıca dizinin çekimlerini izleyebilmek için insanlar sık sık Balat'ı ziyaret ediyorlar.

Show TV'nin Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor, Aliço'nun Evi Hangi Semtte Bulunuyor? - Resim 1

ALİÇO'NUN EVİ NEREDE?

Çukur dizisinin önemli karakterlerinden birisi olan Aliço da milyonlarca hayranı olan bir karaktere dönüştü. Yıllardır diziyi izleyenlerin hem merhamet hem de sevgi duydukları Aliço karakteri mahallenin dışında bir evde yaşıyor. İdris Koçovalı tarafından kendisine sahil kenarında, köprü gören denize sıfır bir kulübe verildi. Ancak Aliço'nun kulübesine bu sezon diziye giren idris Koçovalı'nın ağabeyi olan Amca karakteri el koydu. Aliço'yu evinden çıkaran Amca kulübeyi de balık ekmekçi yaptı. Geçtiğimiz hafta Cumali Koçovalı Aliço'nun evini geri almayı istedi ama başaramadı. Bu hafta ise Yamaç Koçovalı Aliço'nun evi için mücadele edecek. Peki Aliço'nun evi nerede? Aliço'nun evi olarak gösterilen kulübe İstanbul'un Fatih ilçesinde Balat sahilinde bulunuyor. Dizi çekimi olmadığı zaman sandalların, kayıkların, küçük teknelerin çekildiği bir alan olan ev dizi çekimlerinde boşaltılarak Aliço'nun evi olarak dizayn ediliyor.

Show TV'nin Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor, Aliço'nun Evi Hangi Semtte Bulunuyor? - Resim 2

ÇUKUR DİZİSİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Çukur dizisinde birbirinden ünlü oyuncular rol almaktadırlar. Yıllardır reyting listelerinde zirvede bulunan dizideAras Bulut İyinemli, Necip Memili, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu, Kubilay Aka, Perihan Savaş, Burak Dakak, Kadir Çermik, Damla Sönmez, Mustafa Kırantepe, Cem Uslu, Aytaç Uşun, İrem Altuğ, Boncuk Yılmaz, Ece Yaşar, Hare Sürel ve Ferit Kaya rol alıyorlar.

Emlak365.com