Sıfır Araç Fiyatlarına Kur Güncellemesi! Dolar ve Euro Düşerken Sessizliğe Gömülen Araba Markaları Zam Yarışına Başladı

Dolar kurunda yaşanan düşüş döneminde büyük bir sesizlik içerisine gömülen sıfır araba markaları yükselişte ise zam konusunda adeta birbirleri ile yarışa başlamıştı. Araç fiyatları ne olur, zam var mı

Sıfır Araç Fiyatlarına Kur Güncellemesi! Dolar ve Euro Düşerken Sessizliğe Gömülen Araba Markaları Zam Yarışına Başladı

Merkez Bankası Başkanı olarak Naci Ağbal'ın atanmasının ardından yeni reform söylemleri ile beraber dolar kurunda sert bir düşüş yaşanmış ve dolar kuru 6,90 TL seviyesine kadar geri çekilmişti. Yaşanan düşüşün ardından araba fiyatlarına indirim yapılmaması o dönem çok tartışılmış, pek çok kişi araç fiyatlarına indirim yapılmamasını eleştirmişti.

Otomobil markaları bu dönemde indirim yapılmamasının ana nedenini stoklar olarak göstermiş, stoklardaki araçların yüksek kurlarla alındığını ve bu nedenle indirim yapılamadığını savunmuştu. Dolar ve Euro kurunda yaşanan yükselişin ardından araba fiyatlarına peş peşe zam haberlerinin gelmesi üzerine aynı tartışmalar bir daha başladı.

İNDİRİM YAPMAYAN ARABA MARKALARI BİNDİRİM OLUNCA YARIŞA BAŞLADI!

Araba fiyatlarına indirim konusunda sessizliğe gömülen araç markaları konu zam yapma olunca adeta birbirleri ile yarışa başladı. Pek çok araba markası internet sitesinde yayımladığı fiyat listesini kaldırırken bazı markaların sitesinde ise fiyat listesi olan bölümde ise "güncelleniyor" ibaresine yer verildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Eylül ayında yapılan faiz indirimi kararı sonrasında dolar kuru büyük bir hızla 8 lirayı aşmış, ardından da kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan Suriye operasyonu açıklaması ve Merkez Bankası Ekim ayı toplantısı ile yeni faiz indirimi sinyalleri vermesi üzerine 9 liranın üzerini görmüştü. Bugün itibari ile dolar kuru 9,33 TL seviyesini test ederek tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmiş oldu.

araç fiyatlarına son dakika zam haberi

RENAULT SIFIR ARAÇ FİYATLARI EKİM 2021 LİSTESİ GÜNCELLENDİ!

Yapılan güncelleme ile fiyatlarını ilk değiştiren araba markalarından biri de Renault grubu oldu. Renault internet sitesi üzerinden fiyat listesi görüntülenemiyor hatası verirken yine aynı şekilde Dacia fiyat listesi için de görüntülenemiyor hatası alınmaya başlandı. Araba fiyatlarnın olduğu listede hata iletisi veren sitelerin sayısı yükselirken fiyatlardaki güncelleme ile sıfır araç fiyatlarına gelecek olan zam oranı da merakla beklenmeye başlandı.

araç fiyatları yükselecek mi-1

Vatandaşlar indirim söz konusu olduğunda elini ağırdan tutan araba markalarının söz konusu zam olduğunda adeta yarış halinde peş peşe listelerini güncellemesini eleştirirken otomotiv sektörü ise döviz kurunda yaşanan artışın artık karşılanamaz düzeye geldiğini belirterek zammı savundu.

SONRAKİ HABER