Sıfır Konut Almak İsteyenlere 0.99 Faiz Oranı İle Ev Kredisi Ziraat Bankası'nda!

İlk evim konut finansmanı paketi kapsamında sıfır ev almak isteyenlere aradıkları kredi desteği Ziraat Bankası tarafından sunuldu. En uygun konut kredisi kampanyası Haziran 2022!

Finans 21.06.2022 - 09:15 21.06.2022 - 09:15 Gülcan Özer

Devlet bankaları bir kere daha vatandaşı ev sahibi yapmak için elini taşın altına koyarken Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından birbirinden cazip oranlarla yeni kredi paketleri kullanıma sunulmuştu. Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası kredi paketlerinde yine en çok talep gören banka olmayı başardı. 

Ziraat Bankası tarafından şu anda 5 farklı konut kredisi paketi seçeneği ile en uygun kredi fırsatları sunuluyor. Kredi çekerek ev satın almak isteyen kişiler sunulan kredi paketlerinden kendilerine en uygun olanı belirleyerek kira ödemek yerine konut kredisi taksitlerini ödeyerek ev sahibi oluyor. 

ZİRAAT BANKASI İLK EVİM KONUT FİNANSMANI PAKETİ İLE YÜZDE 0.99 FAİZLE KREDİ VERİYOR! 

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak istiyorum diyen kişilere Ziraat Bankası üzerlerine kayıtlı tapu olmaması şartı ile yani ilk kez ev almak koşuluyla 0.99 faizle konut kredisi veriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından açıklanan destek kredisi paketi kapsamında ilk ve tek evini alacak kişilere sıfır konut almaları şartı ile yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi veriliyor. 

ziraat sıfır konut kredisi hesaplama-1

SIFIR KONUT ALMAK İSTEYENLERE İKİNCİ SEÇENEK: YÜZDE 1.20 ORANI İLE EV KREDİSİ! 

Üzerine konut olan ya da 0.99 kredi başvuru şartlarını karşılayamayan kişilere ise Ziraat Bankası sıfır konut kredisi paketinde ikinci bir seçenek sunuyor. Banka yüzde 1,20 oranı ile sıfır konut kredisi veriyor. Bu kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin sadece sıfır daire satın almaları yeterli oluyor. 

ikinci el konut kredisi paketi

EN UYGUN İKİNCİ EL KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA?

İkinci el konut kredisi çekmek isteyen kişilere Ziraat Bankası yüzde 1,29 oranı ile konut kredisi verirken bu oran üzerinden ev kredisi almak için kişinin kredi notu ortalamasının aylık gelir tutarının kredi tutarını karşılaması yeterli oluyor. 120 ay vadeli 500 bin TL konut kredisi çekmek isteyen kişilerin aylık taksit tutarları 8 bin 214 TL olarak gerçekleşiyor. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

En uygun konut kredisi faiz oranları ve destek kredilerinden yararlanmak isteyen kişiler başvuru işlemlerini kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesi üzerinden yapabilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@