Sigara Fiyatlarına Zam Yapılacak Mı, Açıklama Geldi! Sigara Fiyatları Ne Zaman, Kaç TL Artacak?

Sigaraya zam yapıldığı iddiaları ile sosyal medya çalkalanırken en doğru bilgiyi yine Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş duyurdu. Özgür Aybaş, sigaraya yapılacak zam oranını açıkladı.

Finans 06.12.2021 - 20:20 06.12.2021 - 20:20 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de hayat pahalılığı her geçen gün yapılan zamlarla çok daha fazla yükselmeye devam ediyor. Son günlerde sosyal medyanın en çok konuşulan konusu sigaraya zam yapılacağı iddiası oldu. Hatta bazı fiyat listeleri paylaşılarak sigaraya fahiş zamlar yapıldığı öne sürüldü. Ancak bu zamlara ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Vatandaşlar mevcut fiyat tarifesi üzerinden sigara satın almaya devam edebiliyorlar. 

SİGARA FİYATLARINA ZAM YAPILACAK MI?

Sigara zammı konusunda son bir hafta içerisinde resmi olan tek veri sadece bir sigara üreticisi firmanın sigaraya zam yapması oldu. Bu firma sigara fiyatlarına 2 TL zam yaptığını resmen açıkladı. Böyle bir zam açıklamasının yapılmasının ardından ise gözler diğer sigara firmalarına çevrildi. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmazken ilerleyen günlerde sigara fiyatlarına ciddi bir zam yapılacağı fısıltı gazetesi ile yayılmaya başladı. 

SİGARA ZAMMINDA SON DURUM!

Sigara fiyatlarına gelen zamları Türkiye'de ilk açıklayan isim olarak ün yapan Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sigara zamları ile alakalı olarak yeni bir açıklama yaparak, "Sigara fiyatlarında şu anda değişen bir durum yok. Sadece geçtiğimiz günlerde sadece bir firma tüm sigaralarına 2 TL zam yaptı. Diğer firmaların sigara zammı yaptığı hakkında bize gelen bir bilgi bulunmuyor." dedi.

SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Sigara zamlarına ilişkin değerlendirmelerine devam eden Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, "Sigara firmalarının üst düzey yetkilileri ile sürekli görüşme halindeyiz. Şunu söyleyebilirim sigaraya zam yapılacak ve bu zam da son yılların en büyük zammı olacak. Firmalar sigara zamlarını asgari ücretin belli olmasının ardından açıklayacaklar. Bize gelen son bilgilere göre Aralık ayı içerisinde sigara fiyatlarına yüzde 30 zam yapılacak. 20 TL'ye satılan bir sigara 26 TL olacak." ifadelerini kullandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@