Sigaraya Tarihi Zam! Zammı Geldi, Zamlı Nisan Ayı En Ucuz ve En Pahalı Sigara Fiyatları Kaç TL Olacak?

Sigaraya zam yağmuru tüm hızı ile devam ederken yapılan 6 liralık zammın ardından yine okkalı bir zam açıklaması geldi. Sigaraya zam var mı, Nisan ayında zam gelecek mi, son sigara fiyatları kaç TL?

Finans 06.04.2022 - 09:10 06.04.2022 - 09:12 Gülcan Özer

2022 senesi zam yağmuru ile devam ederken gıda ürünleri, akaryarıt fiyatları, benzin ve motorin zammı derken bir zam da sigara fiyatlarına geldi. Tütün ve tütün ürünlerine Nisan ayından itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Sigara tiryakilerini üzen zam haberi ile vatandaşın bütçesinde bir gider kalemi daha artmış oldu. 

Hatırlanacağı üzere sigara fiyatlarına Mart ayında zam yapılmış, tek kalemde 6 liraya varan yapılan zam büyük tepkilere neden olmuştu. Bu dev zammın ardından Nisan ayında da sigara fiyatlarına yeni zam beklentisi oluşurken sektör temsilcileri zam açıklaması yaptı. Peki, Nisan ayında sigaraya yeni zam var mı, sigara fiyatlarına zam gelecek mi, en ucuz ve en pahalı sigara fiyatı kaç TL olacak?

TÜRKİYE TEKEL BAYİLERİ BAŞKANI KÖTÜ HABERİ VERDİ: SİGARAYA YENİ ZAM KAPIDA! 

Sigara fiyatlarına zam konusunda yeni açıklama Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş tarafından yapıldı. Aybaş sigara fiyatlarına yeni zam beklentisi için açıklamalar yaparken gözler yeni sigara fiyatlarına çevrildi. Hatırlanacağı üzere bir önceki sigara fiyatlarına zam konusunda da ilk açıklama Aybay tarafından yapılmış, o dönemde Aybaş açıklaması nedeni ile yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. 

sigaraya zam gelecek mi

Ancak, sonrasında yeni zam resmen açıklanmış ve Aybaş haklı çıkmıştı. O dönemde sigara fiyatlarına 6 liralık zam yansıtılarak büyük bir zam ilan edilmişti. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş yapmış olduğu yeni paylaşımında ise sigara fiyatlarına 1.5 TL ya da 2 TL aralığında bir zam beklediğini dile getirdi. 

SİGARA ZAMMI VAR MI, ZAMLI SİGARA FİYATLARI KAÇ TL OLACAK?

Sigaraya zam henüz resmen açıklanmadı ancak sigara fiyatlarına 1,5- 2 TL arasında zam gelmesi bekleniyor. Zammın gelmesinin ardından;

Paketi 21,50 TL olan sigara fiyatı zamlı olarak 23,50 TL, 

Paketi 22 TL olan sigara fiyatı zamlı olarak 24 TL,

Paketi 23 TL olan sigara fiyatı zamlı olarak 25 TL,

Paketi 24 TL olan sigara fiyatı zamlı olarak  26 TL,

Paketi 25 TL olan sigara fiyatı zamlı olarak  27 TL,

Paketi  25,50 TL olan sigara fiyatı zamlı olarak 27,50 olacak.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@