Sığınmacı Tartışması Devam Ederken Adana Belediye Başkanı Karalar'dan Dikkat Çeken Açıklama

Türkiye'nin gündeminde sığınmacı tartışmaları hız kesmeden devam ediyor. Tartışmalar sürerken Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan da dikkat çeken sığınmacı açıklaması geldi.

Gündem 11.05.2022 - 16:54 12.05.2022 - 15:52 Gülşah Konuk Akın

Sığınmacıların geri gönderilmesi ile başlayan tartışma, siyasilerin arasındaki tartışmaların temel nedeni ve Türkiye gündeminin ilk sırada yer alan gündem maddesi oldu. İktidar ve muhalefetten kounya ilişkin ortalığı daha fazla kızdıracak açıklamalar peş peşe geliyor, tansiyon her geçen gün yükseliyor. Son olarak Adana Belediye Başkanı Zeydan Kararlar da sığınmacı konusuna dahil oldu. 

Halk TV'de yayınlanan Gökmen Karadağ ile Açıkça programına katılan Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana'daki sığınmacı durumunu ele aldı ve sığınmacılar ile yaşanan uyum sorununa dikkat çekti. Sığınmacı sorununun çözümü konusunda belediyelerin ilgili makamların dışında tutulduğuna vurgu yapan Karalar, bu durumda belediyelerin de kendi içlerinde kendi imkanlarıyla sorunları çözmeye çalıştığını söyledi. 

sığınmacı-açıklaması-zeydan-karalar

YEREL HALK BELEDİYEYİ SORUMLU TUTUYOR

Yaşanan herhangi bir problemde yerel halkın belediyeleri sorumlu tuttuğunu söyleyen Karalar: "Siz göndermeye kalksanız bile bunların bir bölümü sizin vatandaşınız olacak. Sizin uyumla başlamanız lazım. Uyum nasıl olacak? Dille başlarsın. Mecburiyetten öğreniyorlar. Kooperatif kurduk. 200 kadınımız orada çalışıyor. Yerli halk diyor ki 'Başkan sen halkın başkanısın biz sana inandık oy verdik, sen bizi işe almıyorsun Suriyeliyi işe alıyorsun.' Anlat şimdi haydi bakalım." açıklamasında bulundu. 

OLAY ÇIKMASIN DİYE KENDİ VATANDAŞIMIZI SUSTURMAYA ÇALIŞIYORUZ

Adana'da sığınmacılar ile ilgili çok fazla olay olduğunu, bir konserde iki gencin bıçaklandığını söyleyen Karalar, insanların birbirlerini öldürmemesi için devreye girdiklerini, yerel yöneticilerin öneminin bu olduğunu, olay çıkmasın diye kendi vatandaşlarının susturulmaya çalışıldığını, ihtimalin ötesinde bu olayların zaten yaşandığını, Adana'da bu zaman kadar üç büyük olay olduğunu, üç olayın da büyümesinin engellendiğini ifade etti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@