Silahlı Saldırıya Uğrayan Gazeteci Emre Erciş Kimdir, Kim, Neden Saldırdı?

Gazeteci Emre Erciş evinin yakınlarında silahlı saldırıya uğradı. Emre Erciş kimdir, hangi gazetede yazar, kim saldırdı, saldırının nedeni ne?

Silahlı Saldırıya Uğrayan Gazeteci Emre Erciş Kimdir, Kim, Neden Saldırdı?

Türkiye bugün gazeteci Emre Erciş'e yapılan silahlı saldırı haberi ile sarsıldı. Son dönemde basın mensuplarına yönelik şiddet ve saldırı haberleri artarken ne yazık ki bu haberlere bir yenisi de bugün eklendi.

Gazeteci Emre Erciş evine çok yakın bir noktada henüz kimliği belirlenemeyen silahlı saldırgan ya da saldırganların hedefi oldu. Bacaklarına isabet eden kurşunlarla kanlar içerisinde yere yığılan Erciş yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

EMRE ERCİŞ KİMDİR?

Bir süre önce uzun süredir sosyal medya paylaşımları ile gündemi sallayan Sedat Peker hakkında yapmış olduğu haberlerle gündeme gelen Emre Erciş sosyal medya üzerinden habercilik yapan bağımsız bir haber yazarıdır.

Siyasiler ile ilgili yapmış olduğu haberler ile dikkat çeken Emre Erciş sosyal medyada Sedat Peker'in bağlantılarını deşifre edecek yönde yapmış olduğu haberler ile gündem olmuş, sık sık ölüm tehditleri aldığı iddia edilmişti.

AVUKATINDAN İLK AÇIKLAMA GELDİ!

Erciş'in avukatı Harun Akdere saldırı sonrasında yapmış olduğu ilk açıklamasında "Müvekkil Emre Erciş ile yaptığım görüşmede ikametine yakın bölgede silahlı saldırıya uğradığı, kendisinin iki kez bacak bölgesine ateş edildiği; ayaklarından yaralandığı ve genel sağlık durumunun iyi olduğun öğrenmiş bulunmaktayım" diyerek hukuki süreci takip edeceklerini dile getirdi.

Erciş'e ilk müdahale olay yerinde bulunan vatandaşlar tarafından yapılırken daha sonra olay yerine gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Güvenlik güçleri bölgede bulunan kamera görüntülerini incelemeye başlarken saldırının faillerini yakalamak için soruşturma başlatıldığı açıklandı.

SONRAKİ HABER