>

Silivri'de Kentsel Dönüşüm İçin Ekrem İmamoğlu'na KİPTAŞ Çağrısı

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz bir açıklama yaparak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile kentsel dönüşüm projelerinde beraber çalışmak istediklerini söyleyerek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulundu.

Silivri'de Kentsel Dönüşüm İçin Ekrem İmamoğlu'na KİPTAŞ Çağrısı

İstanbul'un dört bir yanında yapılan kentsel dönüşüm projeleri son dönemlerin en önemli belediyecilik faaliyetlerinden birisi oldu. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da kentsel dönüşüm ile alakalı olarak bir açıklama yaptı. Konutlar Bölgesinde yapı yasağının kaldırılmasının ardından KİPTAŞ ile Silivri İnşaat Yatırım AŞ ortaklığında bir kentsel dönüşüm hamlesi başlatılmasını gerektiğini belirtem Volkan Yılmaz, Ekrem İmamoğlu'na da çağrı yaptı.

SİLİVRİ'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM HAMLESİ İÇİN ADIMLAR ATILIYOR

İstanbul'da depremin kapıda olduğunu söyleyen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “İstanbul'da deprem riskini herkes biliyor. Hep insana yatırım yapılması gerektiğini söylüyoruz. Ancak tüm bilim adamları İstanbul depreminin kapıda olduğunu söylüyorlar. Yalnızca tarihi ve şiddeti belli değil. İlçemizdeki bazı alanlarda yapı yasakları vardı. Dolayısı ile kentsel dönüşüm projeleri yapılamıyordu. 2009 yılında gelen yapı yasağının kaldırılması konusunda karar verdik. Mayıs ayı içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi gündeme getirerek bu sorunu da çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU'NA ÇAĞRI

Yapı yasağının kaldırılmasının ardından Silivri'de kentsel dönüşüm sürecinin başlatılabileceğini söyleyen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Asıl mesele yapı yasağını kaldırmak değil. Bu yasağı kaldırıp kentsel dönüşümün önünü açtıktan sonra esas süreç başlayacak. İlçemizde Belediye Konutları dediğimiz alan var. Burada büyük bir yapı stoku bulunuyor. Bunların tamamını kaldırıp kentsel dönüşüm kapsamında yenilerini yapmalıyız. Kentsel Dönüşüm çalışmalarında Silivri Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi el ele vermeli ve ortak bir çalışma gerçekleştirmelidir.” şeklinde konuştu.

İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na bu yönde taleplerini ileten Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz KİPTAŞ ile Silivri İnşaat Yatırım AŞ'nin ortak bir çalışlma yaparak Silivri'de kentsel dönüşüm projelerine hız kazandırmak istiyor. Bakşan Ekrem İmamoğlu'nun bu teklife henüz bir yanıt vermediği bildirilirken olumsuz bir cevap vermeyeceği ifade edildi.