Şimdi Konut Almanın Tam Zamanı!

Konut almak için gerekli koşulların oluşmasını bekleyen kişiler için beklenen uygun zaman sonunda geldi. Ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldüren pek çok fırsat ile konutlar satışta.

Emlak Haberleri 06.05.2018 - 16:21 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Konut almak için gerekli koşulların oluşmasını bekleyen kişiler için beklenen uygun zaman sonunda geldi. Ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldüren pek çok fırsat ile konutlar satışta.

Düşen konut satışlarını arttırmak için konut firmaları tarafından başlatılan konutta bahar kampanyası, konutta peşin ödeme indirimi yapılması ve konut fiyatlarının düşme eğilimine girmesinin yanı sıra başlatılan tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi ile şu anda konut sahibi olmanın en doğru zamanı...Tapu Harcı İndirimi İle Tapu Masrafları Düşüyor Konut satın almak isteyen kişilerin ödemiş oldukları masraflar arasında yer alan tapu harcı için sektörün uzun süredir beklediği tapu harcı indirimi başladı.Tapu harcı yüzde 4 seviyesinden yüzde 3 seviyesine çekildi. Başka bir deyişle binde 20 olan tapu harcı yapılan indirimle binde 15 seviyesine çekildi. Bu da 200 bin liralık konut satın almak isteyen kişilerin eskiden 4 bin lira tapu harcı ödemeleri gereken indirimli tapu harcı uygulaması sayesinde artık sadece 3 bin lira ödemesi anlamına geliyor.Konutta KDV İndirimi % 10 Oldu Konut satışlarını arttırmak için alınan önlemlerden biride konutta KDV indirimi uygulaması oldu. Yapılan indirim ile beraber konut satışlarında eskiden yüzde 18 olarak uygulanan konut satışlarında KDV oranı yüzde 8 seviyesine çekilmiş oldu.Markalı Konut Projelerinde Faizsiz Konut Kredisi Desteği Yüksek konut kredisi faiz oranları nedeni ile müşteri kaybı yaşayan konut projeleri kendi finansman sistemleri üzerinden taksitle konut satışı yapmaya başladı. Senetle ev satışı yapmaya başlayan konut projeleri "faizsiz taksitle ev almak istiyorum" diyen kişilere hitap ediyor.Faizsiz taksitle ev İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa gibi konut projelerinin ağırlıklı olarak üretildiği tüm illerde gerçekleştiriliyor. Genelde 60 ay vadeli konut satışı faizsiz olarak yapılıyor. Daha uzun vadeler için ise anlaşmalı bankalar üzerinden daha düşük faizli konut kredisi kullandırılıyor.Peşin Alımlara İndirimli Konut Satışı Bunlara ek olarak peşin para ile konut satın almak isteyen kişiler için markalı konut projeleri yüzde 20 indirim fırsatı sunuyor. Hemen hemen tüm konut projesinde peşin alımlara belirli oranda peşin ödeme indirimi uygulanıyor. Yine çok sayıda konut projesinde de fiyat indirimi kampanyaları bulunuyor. Kaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@