Sincan - Kızılay Metrosu Artık Aktarmasız Olacak!

Sincan - Kızılay metrosu için sevindirici bir haber geldi. Yapılan açıklama ile Sincan - Batıkent - Kızılay metro hattı için aktarma yapılmayacağı duyuruldu.

Emlak Haberleri 02.07.2018 - 15:25 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Sincan - Kızılay metrosu için sevindirici bir haber geldi. Yapılan açıklama ile Sincan - Batıkent - Kızılay metro hattı için aktarma yapılmayacağı duyuruldu.

Artık Sincan'dan metroya binen kişiler aktarma yapmadan Kızılay'a kadar kesintisiz ulaşım konforunu yaşayacak. Yeni metro hatları ile Ankaralılar çok daha rahat bir şekilde ulaşım yapmanın tadına varacak. Yaklaşık 4 senedir Ankaralıların bu haberi beklediklerini dile getiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ,"6'lı setlerle inşallah yolcuların da daha rahat yolculuk yapmasını aktarma olmadan ve daha rahat şekilde sağlamış olacağız." dedi. Yeni vagonlar eklenen metro hatlarında bu sayede seferler artık eskiden olduğu gibi 10 dakika yerine 7 dakikada bir yapılıyor. Ankara Yeni Metro Hatları İle Ulaşımda Çığır Açacak Yeni metro hatları ile ilgili olarak ta bilgilendirmede bulunan Başkan Tuna özellikle de Keçiören - Kızılay metro hattı için çalıştıklarını söyleyerek "İnşallah o da Kızılay'a kadar uzandığı zaman Keçiören metrosu da daha verimli bir hale gelmiş olacak. Şu anda yine aktarma vesaire gibi durumları var, dolayısıyla adım adım bu da gerçekleşmiş olacak." dedi. Bune ek olarak Ankara Siteler metro projesi için de Siteler - Kuyubaşı metro güzergahı kullanılacak. Gar Siteler Kuyubaşı metro hattı ile Etlik Şehir Hastanesi metro ulaşımı da bağlantılı olarak sağlanacak. Sincan Kızılay metrosu aktarmasız seferler ise yarın yani 3 Temmuz 2018 itibari ile başlayacak. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@