Sırılsıklam etmişti, şimdi cayır cayır yakacak! Meteoroloji'den o illere uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafında yapılan son hava tahminlerine göre, hava sıcaklıkları 40 derecenin üstüne çıkacak. Bazı bölgelerde ise yağışlar devam edecek.

Sırılsıklam etmişti, şimdi cayır cayır yakacak! Meteoroloji'den o illere uyarı!

Türkiye'de Mayıs ve Haziran ayları yoğun yağış ve soğuk hava ile geçti. Bir türlü gelmeyen yaz, bazı illerde sele ve can kayıplarına neden oldu. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, sağanak yağışlar yerini kavurucu sıcaklara bırakacak.

Meteoroloji'den bazı kentlere uyarı! 40 dereceyi geçecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava tahminlerine göre, ülke genelinde sıcaklıklar mevsim normellerine dönerken Eg e ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hava sıcaklıklarının 40 dereceye ulaşağı bildirildi.

Cuma günü Marmara Bölgesinde, cumartesi ve pazar günü ise Ege ve Akdeniz'in kıyı kesimleriyle Güneydoğu Anadolu bölgesi hariç olmak üzere yurdun bazı bölgelerinde ise yağışların devam edeceği öngörülüyor.

hava durumu-8

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahmin raporuna göre, Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık geçmesi tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu ve Ege bölgesinde sıcaklıklar 35 ila 38 derecenin üstüne çıkarken, vatandaşlar güneş çarpmalarına karşı uyarılarak öğle saatlerinde dışarı çıkmamaları öneriliyor.

Öte yandan ülkenin bir bölümü sıcak havaya teslim olurken bir bölümü ise yağışlarla mücadele etmeye devam edecek. Geçtiğimiz günlerde Ankara, Kastamonu ve Bartın illerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle vatandaşlar evsiz kalmış, can kayıpları yaşanmış ve birçok araç ile yollar kullanılamaz hale gelmişti.