Şırnak Evil Kanyonu Eşsiz Manzarası ile Doğaseverleri Ağırlıyor

Şırnak Uludere'de yer alan Evi Kanyonu, manzarası, derin vadileri ve soğuk suyu ile doğaseverleri ağırlıyor. Kurban Bayramı tatili için de ziyaretçilerini bekliyor.

Şırnak Evil Kanyonu Eşsiz Manzarası ile Doğaseverleri Ağırlıyor

Şırnak'ın Uludere ilçesi Irak sınırında bulunan Evil Kanyonu, manzarası, vadileri ve soğuk suyu ile kentteki misafirlerini ağırlıyor. Uludere Ortabağ köyüne 8 kilometre uzaklıkta olan kanyon huzurlu ortamıyla ilgi odağı haline geldi. Evil Kanyonu, ortalama 3 bin metre uzunluk, 2 metre su derinliği, 140 metre yükseklik ile her mevsim ayrı güzelliğe sahip.

Drone ile görüntüler alınan kanyon, fotoğraf tutkunlarını da manzarasıyla büyülüyor. Ziyaretçilerin bazıları piknik yapıp soğuk suda serinlerken bazıları da yürüyüş yaparak doğa ile iç içe vakit geçiriyor.

TURİZME KAZANDIRILMASI İSTENİYOR

evil deresi kanyonu

Ziyaretçilerden biri, yaz aylarında her hafta sonu Evil Kanyonu'na geldiklerini söyleyerek “Arkadaşlarla yüzmeye ve piknik yapmaya geliyoruz. Bu güzel doğayı herkesin görmesi gerekiyor. Buranın keşfedilip turizme kazandırılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Bu güzelliklerin herkes tarafından keşfedilmesi gerektiğini vurguladı.

Bir başka ziyaretçi de “Çoğu yerler engebeli ve dar olması nedeniyle geçilmesi zor ama ona rağmen müthiş bir manzaraya sahip. Kesinlikle görülmesi gereken bir yer.” değerlendirmesinde bulundu.

Ortabağ köyü sakinleri de son yıllarda sağlanan huzurlu ortam ile insanların keşfedilmemiş yerlere gittiğini, Evil Kanyonu'nun bu güzelliklerden biri olduğunu söyleyerek kanyonun turizme kazandırılmasını istediklerini dile getirdi ve yetkililerden ulaşım için alternatif yollar yapmalarını beklediklerini söyledi. Doğaseverleri kanyona davet eden Ortabağ köyü yerlileri Evil Kanyonu'ndaki bu güzelliği, eşsiz manzarayı, huzurlu ortamı herkesin görmesi gerektiğini belirtti.